Roll-up – czym jest i do czego służy ten artykuł reklamowy?

Każdy przedsiębiorca chcący dotrzeć ze swoją firmą do jak największej liczby odbiorców, wykorzystuje w tym celu rozmaite formy promocji i narzędzia marketingowe. Zalicza się do nich m.in. działania dotyczące pozycjonowania w sieci, kupowanie reklam w wyszukiwarce i mediach społecznościowych bądź też fizyczny udział w targach branżowych.

W tej ostatniej kwestii szczególnie przydatne stają się akcesoria reklamowe, służące budowie konkretnego stanowiska firmy. Do takich zaliczamy najczęściej namioty stelażowe, siedziska, trybunki, flagi reklamowe bądź omawiane w poniższym wpisie roll-upy.

Czym jest Roll-up?

Roll-upy są w branży potocznie nazywane stojakami reklamowymi. Wykorzystuje się je do promocji na różnego rodzaju eventach i targach, niezależnie od typu obiektu czy obecności zadaszenia. Chcąc dotrzeć z ofertą swojej działalności do większej liczby odbiorców, postawienie takiego nośnika na eventach branżowych bądź imprezach plenerowych okaże się strzałem w dziesiątkę.

Znając już cel stosowania roll-upa, warto wskazać jeszcze jego przewagę nad standardowym banerem reklamowym. Ta jest szczególnie widoczna, kiedy wewnątrz obiektu nie ma żadnego miejsca, na którym tradycyjny baner mógłby zawisnąć. Roll-up po złożeniu staje się bardzo mały i praktyczny w transporcie. Przy pełnym rozwinięciu planszy reklamowej może natomiast przybierać całkiem pokaźne rozmiary. Sporą zaletą takiego rozwiązania jest, iż produkt ten nie potrzebuje żadnych dodatkowych wsporników, które miałyby na celu utrzymanie bądź podparcie samej reklamy.

Cały nośnik złożony jest zazwyczaj z planszy reklamowej, wysięgnika, kasety z rolką oraz listwy zaciskowej. Nie ma w nim nic, co mogłoby wydawać się skomplikowane. Jest łatwy zarówno w rozłożeniu, jak i złożeniu.

Rodzaje roll-upów dostępnych na rynku

Omawiane nośniki reklamy mogą różnić się w zależności od konstrukcji czy stopnia zadrukowania planszy reklamowej. Producenci starają się maksymalnie dostosować do potrzeb klientów, oferując tym samym sprzedaż kilku, różnych rodzajów:

  • roll-up jednostronny – to produkty z reklamą nadrukowaną wyłącznie na jednej stronie planszy. Najczęściej stawia się je przy ścianach, a do ich produkcji używa materiałów nieprzepuszczających światła;
  • roll up dwustronny – nośniki z ofertą nadrukowaną obustronnie. Zazwyczaj znajdują się w centrum samego eventu i mogą posiadać różne grafiki na dwóch powierzchniach;
  • roll-up standard – produkty odznaczające się tradycyjnym rodzajem kasety, dzięki którym istnieje pewność co do długotrwałej użyteczności i wytrzymałości;
  • roll-up economic – akcesoria o znacznie lżejszej i mniej solidnej kasecie, które przez wzgląd na możliwość co najwyżej kilkukrotnego użycia, są sprzedawane po niskich cenach.

W jakich miejscach najczęściej spotkamy roll-upy?

Popularność roll-upów jest obecnie ogromna. Ich praktyczna konstrukcja oraz możliwość naniesienia interesującej grafiki na planszę, z pewnością przyciągnie wzrok niejednej osoby przechodzącej obok. Wbrew pozorom, z tymi akcesoriami spotkamy się nie tylko na targach branżowych, ale też w galeriach handlowych, restauracjach, różnych firmach czy salach kongresowych.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz