3 sposoby na zakup USDT: wybieramy najlepszy

USDT (Tether USD) to najpopularniejszy stablecoin na świecie, powiązany z dolarem amerykańskim w stosunku 1 do 1. Służy do przechowywania kryptowaluty, dokonywania płatności i wymiany na inne monety. Można go na przykład używać do zabezpieczenia swoich oszczędności lub płacenia za dowolne towary. Wiele firm akceptuje płatności w kryptowalutach, a USDT jest częściej wykorzystywany do tego celu ze względu na brak wahań kursów walutowych. Ale jak kupić USDT, aby zacząć korzystać z kryptowalut? Porównaliśmy 3 najpopularniejsze sposoby i opiszemy je szczegółowo.

Kup stablecoiny od znajomych 

Każdy prawdopodobnie zna kogoś, kto posiada cyfrowe aktywa. Jeśli potrzebujesz Tether USD, możesz poprosić taką osobę o ich sprzedaż. W zamian przekażesz jej pieniądze w gotówce lub wyślesz je na kartę bankową. Jest to rodzaj wymiany P2P, ale tylko między osobami, które znasz. Jest to bezpieczniejsze niż dokonywanie takich transakcji na giełdach z przypadkowymi użytkownikami. Jednak często trudno jest znaleźć znajomego z odpowiednią ilością USDT. Dlatego wiele osób przechodzi na inną metodę.

Wymiana P2P na giełdzie

Peer-to-peer (P2P) to transakcja wymiany między dwoma stronami. Technicznie jest to taki sam sposób, jak kupowanie kryptowaluty od znajomego. Tylko sprzedającym kryptowalutę jest nieznana osoba, która oferuje swoje usługi na giełdzie. Jednak ta metoda ma również wiele wad. Jedną z nich jest to, że trzeba znaleźć platformę o dobrej reputacji. A następnie zaufać nieznajomej osobie, która będzie musiała przelać pieniądze w zamian za kryptowalutę. 

Dlatego nie każdy jest gotowy kupić USDT na pierwszej napotkanej giełdzie P2P. W takim przypadku można skorzystać z innej metody. 

Zakup USDT na platformie Trustee Plus

Trustee Plus to globalna platforma kryptowalutowa, która staje się coraz bardziej popularna w Polsce i innych krajach europejskich. Jej cechą charakterystyczną jest obsługa kart płatniczych, które można aktywować bezpośrednio w aplikacji mobilnej. Następnie kartą można płacić za zakupy w kryptowalutach, w tym w USDT.

Aby kupić stablecoiny, należy pobrać aplikację, zweryfikować swój profil i doładować konto w walutach fiducjarnych (np. w euro). Następnie w menu wymiany należy dokonać transakcji, wymieniając walutę fiducjarną na USDT. 

Jest to bezpieczna, regulowana platforma walut cyfrowych, która działa zgodnie z międzynarodowymi przepisami finansowymi. W szczególności platforma działa w Europie i obsługuje transakcje w euro — to odróżnia Trustee Plus od innych podobnych platform.

Materiał zewnętrzny

Author: Blogiant

Dodaj komentarz