Melanie C

Melanie C urodzona 12 stycznia 1974 roku w Merseyside w Anglii, Melanie Chisholm została członkinią grupy Spice Girls w 1994 roku. Ich trzy albumy sprzedały się w ponad 40 milionach egzemplarzy na całym świecie, a ich dziewięć singli zajęło pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii.

zdjęcie: Melanie C / Instagram

Wiosną 1994 roku w gazecie „Scena” ukazało się ogłoszenie o naborze dziewcząt w wieku od 19 do 23 lat do „zespołu żeńskiego”. Wymagania były minimalne: umiejętność śpiewania i tańca, doświadczanie i wygląd nie miały żadnego znaczenia. Ale zasadą była obecność następujących cech: luzu, ambicji i arogancji. Po kilku etapach selekcji znalazło się pięć najbardziej bezczelnych i wyluzowanych dziewczyn. Jedną z nich była Melanie C, która otrzymała przydomek Sporty Spice.

Melanie C: wiek

Ile lat ma Melanie C? Urodziła się 12 stycznia1974 roku, w 2022 roku skończyła 48 lat.

Melanie C: wzrost

Ile ma wzrostu Melanie C? To niewysoka artystka o wzroście 167cm.

Melanie C: waga

Ile waży Melanie C? 61kg.

Melanie C: media społecznościowe

Melanie C: instagram.com/melaniecmusic/

Melanie C: facebook.com/MelanieCMusic/

Melanie C: biografia, kariera

Melanie C to jej pseudonim artystyczny, nazywa się Melanie Jayne Chisholm, znana jest jako piosenkarka, autorka tekstów, aktorka i tancerka.

Być może było nieuniknione, że Melanie Jayne Chisholm, urodzona w Widnes, Cheshire, 12 stycznia 1974 roku, zrobi karierę w showbiznesie. Jej mama Joan była piosenkarką w zespole rockowym i jako dziecko Melanie chodziła na jej koncerty. Kiedy była dzieckiem, myślała, że wszystkie mamy są piosenkarkami. Była z niej dumna i uwielbiała oglądać ją na tej scenie. Mel wkrótce zdała sobie sprawę, że ona też chce występować, chociaż brakowało jej pewności siebie. Z natury wysportowana, trenowała zarówno balet, jak i karate, i początkowo przeszła trasę taneczną, zostając przyjętą do The Doreen Bird Dance School w hrabstwie Kent, gdy miała 16 lat.

Ale tak naprawdę chciała śpiewać. Ogłoszenie w magazynie branżowym, w którym szukano członkiń nowego dziewczęcego zespołu, wydawało się odpowiedzią na jej modlitwy. Po tym, jak prawie opuściła przesłuchanie z powodu zapalenia migdałków, Melanie – wraz z Victorią Adams, Geri Halliwell, Emmą Bunton i Melanie Brown – została wybrana do utworzenia Spice Girls. Ich debiutancki album Spice stał się numerem jeden na całym świecie, a Melanie, która stała się znana z wykonywania przewrotów na scenie, została wkrótce nazwana Sporty Spice w uznaniu jej chłopięcego wizerunku. Została również uznana za najlepszą piosenkarkę z całej piątki dziewczyn.

Grupa zdominowała scenę pop pod koniec lat 90., stając się jednym z odnoszących największe sukcesy girlsbandów wszechczasów, z rekordową sprzedażą przekraczającą 55 milionów na całym świecie. Po dziewięciu singlach numer jeden w Wielkiej Brytanii i dwóch albumach numer jeden, a następnie trzecim albumie, Forever , dziewczyny zdecydowały się pójść własną drogą. Patrząc wstecz na swój czas spędzony z grupą, Melanie padła ofiarą zaburzeń odżywiania, starając się zachować swój publiczny wizerunek, i pogrążyła się w depresji.

Z pomocą mamy wróciła na właściwe tory. A jej pierwszy solowy album – duet Bryana Adamsa When You’re Gone – dotarł do pierwszej trójki w Wielkiej Brytanii i stał się wielkim hitem w całej Europie. Następnie w 1999 roku wydała album Northern Star , który w Wielkiej Brytanii pokrył się potrójną platyną i którego trzeci singiel Never Be The Same stał się jej pierwszym numerem jeden w Wielkiej Brytanii jako artystka solowa. Podczas gdy jej drugi album, Reason , wydany w marcu 2003 r., uzyskał status złotej płyty w Wielkiej Brytanii, rozczarowujące wykonanie jej podwójnego singla Melt/ Yeh Yeh Yeh doprowadziło do tego, że została porzucona przez jej wytwórnię Virgin Records.

Niezrażona Mel w następnym roku założyła własną wytwórnię płytową o nazwie Red Girl Records, nazwaną na cześć jej ukochanego Liverpool Football Club. Samofinansujący się trzeci solowy krążek Beautiful Intentions zawierał singiel z pierwszej dziesiątki listy przebojów Next Best Superstar , a także przebój First Day Of My Life , który stał się jednym z najlepiej sprzedających się europejskich singli 2005 roku.

Melanie znalazła szczęście nie tylko w swoim kierunku muzycznym, ale także w miłości. Po głośnych związkach z Robbiem Williamsem i Anthonym Keidisem z Red Hot Chili Peppers, Melanie – która woli trzymać swoje życie prywatne z dala od centrum uwagi – nawiązała dyskretny, długotrwały związek z deweloperem Thomasem Starrem.

Ponowne spotkanie Spice Girls sprawiło, że znów znalazła się w centrum uwagi w 2007 roku. Początkowo opierała się pomysłowi powrotu do byłych koleżanek z zespołu, ponieważ jej kariera solowa rozwijała się i czuła, że ​​odtworzenie ich „magicznego” zespołu może być trudne. W końcu jednak poddała się. Ostatecznie 22 lutego 2009 roku Melanie ponownie dołączyła do reszty swoich byłych koleżanek z zespołu. Był to okres jej pierwszego macierzyństwa, kiedy ona i Thomas powitali na świecie swoje pierwsze dziecko, śliczną małą dziewczynkę o imieniu Scarlet Starr.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz