Piotr Fronczewski

Piotr Fronczewski urodził się 8 czerwca 1946 w Łodzi, jest bardzo popularnym aktorem i piosenkarzem. Znany jest również jako Franek Kimono. Piotr Fronczewski swoją karierę zaczynał grając w teatrze. Bierze również udział w różnych kabaretach. Jego córki – Kasia i Magda Fronczewskie były bardzo popularnymi piosenkarkami dziecięcymi na przełomie lat 80-tych i 90-tych.

Piotr Fronczewski: wiek

Ile lat ma Piotr Fronczewski? W 2022 roku skończył 76 lat

Piotr Fronczewski: wzrost

Ile wzrostu ma Piotr Fronczewski? 178 cm wzrostu

Piotr Fronczewski: waga

Ile waży Piotr Fronczewski? brak informacji

Piotr Fronczewski: biografia, kariera

Ze swoich filmów i występów telewizyjnych jest chyba najbardziej znany jako Pan Kleks, główny bohater serii filmów opartych na książkach Jana Brzechwy.

Piotr Fronczewski otrzymał wykształcenie aktorskie w latach 60-tych w PWST w Warszawie. Studia z dyplomem ukończył w 1968 roku. Już jako dziecko przyjął niewielką rolę w filmie fabularnym w 1958 roku. Po szkoleniu aktorskim, w 1968 roku otrzymał pierwszy angaż w warszawskim Teatrze Narodowym. Po kolejnych występach w czołowych warszawskich teatrach od 1991 roku jest członkiem zespołu Teatru Ateneum. Oprócz pracy teatralnej i filmowej Fronczewski występuje także w różnych kabaretach pod pseudonimem Franek Kimono. Fronczewski jest ojcem dwóch córek, które w latach 80. wykonywały z nim piosenki dla dzieci.

W 1990 roku Gustaw Holoubek umieścił Piotra Fronczewskiego wśród trzech największych polskich aktorów dramatycznych po 1965 roku, obok Andrzeja Seweryna i Wojciecha Pszoniaka. Zagrał wybitne główne role w kilku filmach wybitnych polskich reżyserów, m.in. Andrzeja Wajdy, a także niezliczoną ilość ról drugoplanowych w dużych produkcjach. Znany również z niezapomnianej roli „Pana Piotrusia” w Kabarecie Olgi Lipińskiej. Później stał się aktywny i odnosił duże sukcesy na polskiej scenie kabaretowej i stand-upowej. Piotr Fronczewski znany jest jako mistrz inteligentnego humoru i zgryźliwej riposty.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz