Robert Biedroń

Robert Biedroń urodził się 13 kwietnia 1976 w Rymanowie w województwie podkarpackim, jest politykiem i parlamentarzystą polskim. Był posłem na Sejm RP i członkiem Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w latach 2011-2014, następnie prezydentem Słupska w latach 2014-2018.

Robert Biedroń: wiek

Ile lat ma Robert Biedroń? W 2022 roku skończył 46 lata

Robert Biedroń: wzrost

Ile wzrostu ma Robert Biedroń? brak informacji

Robert Biedroń: waga

Ile waży Robert Biedroń? brak informacji

Robert Biedroń: media społecznościowe

Instagram: instagram.com/robertbiedron/

Facebook: facebook.com/RobertBiedron/

Robert Biedroń: biografia, kariera

Robert Biedroń w 2019 założył partię „Wiosna”, której przejął przywództwo. Lider listy tej partii w okręgu warszawskim, wybrany europosłem w wyborach europejskich w tym samym roku. Współprowadził też kampanię lewicowej koalicji partii Wiosna, Sojuszu Lewicy Demokratycznej w wyborach parlamentarnych w 2019 r. Był kandydatem tej koalicji w wyborach prezydenckich w 2020 r ., w których zdobył 2,2 proc. głosów.

Działacz na rzecz praw LGBT, jest pierwszym wybitnym politykiem, który ujawnił się jako gej w Polsce.

Robert Biedroń urodził się w Rymanowie w województwie podkarpackim, ale dorastał w Krośnie. Studiował w Ustrzykach Dolnych, licencjat z nauk politycznych uzyskał na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, następnie w 2003 roku uzyskał tytuł magistra na tym samym kierunku. Ukończył również kursy w Szkole Praw Człowieka organizowanej przez Komitet Helsiński. Posługuje się językiem angielskim, francuskim, rosyjskim i włoskim.

Jest autorem kilku książek, w tym podręcznika dla dzieci o tym, jak działa demokracja „Włącz Demokrację”, swojej autobiografii „Pod prąd” oraz pracy „Nowy rozdział”, zawierającej jego refleksje polityczne, wydanej kilka miesięcy przed założeniem swojej partii politycznej.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz