Katarzyna Figura

Katarzyna Figura urodziła się 22 marca 1962 roku w Warszawie, jest aktorką polską. Często nosi imię zdrobnione Kasia w rozkładzie ról w filmach, w których bierze udział. Po ukończeniu w 1985 roku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie grała w Teatrze Współczesnym, następnie kontynuowała studia teatralne w Państwowym Konserwatorium Sztuki Dramatycznej w Paryżu.

Katarzyna Figura: wiek

Ile lat ma Katarzyna Figura? W 2022 roku skończyła 60 lat.

Katarzyna Figura: wzrost

Ile ma wzrostu Katarzyna Figura? 165cm

Katarzyna Figura: waga

Ile waży Katarzyna Figura? barak informacji

Katarzyna Figura: media społecznościowe

Instagram: instagram.com/figura_katarzyna/

Facebook: facebook.com/FiguraKatarzyna/

Katarzyna Figura : biografia, kariera

Katarzyna Figura przy pierwszym sukcesie w „Pociągu do Hollywood” wcieliła się w polską Marilyn Monroe. Staje się jedną z najbardziej znanych współczesnych aktorek polskiego przemysłu filmowego. Zwykle gra role blond piękności, prostytutek i żon bogatych mężczyzn, ale ostatnio drastycznie zmieniła swój styl na postacie bardziej dojrzałe, zgorzkniałe lub smutne.

W 2004 roku wróciła do teatru po długiej przerwie. Jej rola Aliny na Zachód Pawła Miśkiewicza w warszawskim Teatrze Dramatycznym spotkała się z uznaniem krytyków. Do tej roli musiała ogolić głowę, co zrujnowało jej wizerunek jako symbolu seksu.

Kasia Figura z byłym mężem, Janem Chmielewskim, ma syna Aleksandra. Ma również dwie córki Koko Claire Figura-Schoenhals, ktorą urodziła w czasie pobytu w Nowym Jorku i Kaszmir Amber, która przyszła na świat w Warszawie.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz