Anja Rubik

Anja Rubik to urodzona 12 czerwca 1983 roku w Rzeszowie polska artystka, działaczka społeczna i bizneswoman. Zdobyła ogromną popularność dzięki swojej karierze jako modelka i projektantka mody, a także jako prezenterka telewizyjna. Anja Rubik jest znana z innowacyjnych projektów modowych, które zyskały uznanie na całym świecie. Jednak jej działalność społeczna jest równie imponująca. Anja Rubik jest założycielką Fundacji SEXED.PL, która angażuje się w promowanie nowoczesnej edukacji seksualnej w Polsce. Fundacja ma na celu zapewnienie młodym ludziom dostępu do wiedzy i informacji, które są kluczowe dla ich zdrowia i dobrego samopoczucia. Anja Rubik jest zdecydowaną przeciwniczką tabu wokół tematów seksualnych i walczy o to, aby edukacja w tej dziedzinie była dostępna dla każdego.

Anja Rubik: wiek

Ile lat ma Anja Rubik? W 2022 roku skończyła 39 lat.

Anja Rubik: wzrost

Ile ma wzrostu Anja Rubik? 179cm

Anja Rubik: waga

Ile waży Anja Rubik? 50kg

Anja Rubik: media społecznościowe

Instagram: instagram.com/anja_rubik/

Facebook: facebook.com/anjarubikofficialfanpage/

Anja Rubik: kariera, biografia

Anja Rubik pochodzi z Rzeszowa i jest córką lekarzy weterynarii Ewy i Andrzeja. W trakcie swojego dzieciństwa, Rubik mieszkała w różnych miejscach na całym świecie. W 1987 roku przeprowadziła się z rodzicami do Grecji, a następnie zamieszkała w Winnipeg w Kanadzie oraz w Umtata w Południowej Afryce. Po pewnym czasie wrócili do Polski i osiedlili się w Częstochowie. W tamtejszej Prywatnej Lingwistycznej Szkole Podstawowej oraz w I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO, Rubik zdobyła wykształcenie.

Anja Rubik zaczynała swoją karierę jako nastolatka, biorąc udział w konkursie Elite Model Look. Po tym, jak dołączyła do agencji D’ivision Model, zadebiutowała na wybiegu podczas paryskiego tygodnia mody, prezentując jesienno-zimową kolekcję. Wkrótce przeniosła się do Paryża, gdzie uczyła się w brytyjskim liceum.

W swojej karierze była twarzą wielu marek, w tym Valentino, Versace, Dior, Emporio Armani, H&M, Dolce & Gabbana, Chanel, Gucci i wiele innych. Otwierała również pokazy projektantów, takich jak Saint Laurent, Stella McCartney i Proenzy Schouler. Brała udział w pokazach największych domów mody, takich jak Yves Saint Laurent, Dolce & Gabbana, Chanel, Gucci, Givenchy, czy Victoria’s Secret. Rubik zdobiła ponad 40 razy okładki magazynu Vogue.

Za swoją pracę otrzymała wiele nagród i wyróżnień, m.in. w 2013 roku zdobyła nagrodę Elle Style Awards w kategorii „Najlepsza modelka”. W 2021 roku portal models.com umieścił ją na liście Supers, jako jedną z kilkunastu modelek na świecie.

Anja Rubik to polska supermodelka, która wzbudza zachwyt wśród miłośników mody na całym świecie. Jednak jej zainteresowania nie ograniczają się tylko do świata fashion. W 2014 roku zaprezentowała swoją pierwszą kolekcję ubrań dla marki Mohito oraz wprowadziła na rynek swój autorski zapach o nazwie Original. Artystka wystąpiła również w teledysku do piosenki „Chleb” z albumu Społeczeństwo jest niemiłe Doroty Masłowskiej.

W latach 2014-2015 prowadziła program telewizyjny Project Runway na antenie TVN, co pozwoliło jej pokazać swoje umiejętności nie tylko jako modelka, ale również jako prowadząca. Jednak to w dziedzinie edukacji seksualnej Rubik osiągnęła największe sukcesy. W 2017 roku stworzyła kampanię społeczną #sexedpl, której celem było zwrócenie uwagi na potrzebę kompleksowej edukacji seksualnej młodzieży. Kampania ta stała się prekursorem działań, które miały na celu podniesienie świadomości na temat zdrowia seksualnego i antykoncepcji w Polsce.

W 2018 roku Anja Rubik została wyróżniona nagrodą „Zacnego Uczynku” za swoje zaangażowanie w edukację seksualną młodzieży, a także otrzymała nagrodę „Kobieta Roku Glamour 2018”. W tym samym roku powołała do życia Fundację Sexed.pl, a w styczniu 2019 rozpoczęła prowadzenie internetowego programu SexEdPL ROOM, w którym poruszała tematy związane z seksem.

W życiu prywatnym Anja Rubik jest zamężna z Sashą Knezeviciem. Para pobrała się na Majorce w 2011 roku, a ich rozstanie ogłoszono w sierpniu 2016.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz