Edyta Jungowska

Edyta Jungowska urodziła się 1 lutego 1966 roku w Warszawie, to polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Jej pierwszy teatralny sukces to rola panny Maliczewskiej w spektaklu Zapolska, w reżyserii Adama Hanuszkiewicza w 1990 roku.

Edyta Jungowska: wiek

Ile lat ma Edyta Jungowska? w 2022 roku skończyła 56 lat

Edyta Jungowska: wzrost

Ile ma wzrostu Edyta Jungowska? brak informacji

Edyta Jungowska: waga

Ile waży Edyta Jungowska? brak informacji

Edyta Jungowska: media społecznościowe

Instagra: instagram.com/edytajungowska_wydawnictwo/

Facebook: facebook.com/edytajungowskapolska

Edyta Jungowska: biografia, kariera

Edyta Jungowska – aktorka, która zrobiła karierę w Polsce dzięki swojemu talentowi, pracy i zaangażowaniu. Urodziła się 28 listopada 1963 roku w Słupsku. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, gdzie ukończyła studia w 1989 roku.

Pierwsze kroki na scenie Edyta Jungowska stawiała jeszcze w czasie studiów. W 1990 roku zagrała w spektaklu „Zapolska, Zapolska” w reżyserii Adama Hanuszkiewicza, gdzie wcieliła się w rolę Panny Maliczewskiej. W telewizji zadebiutowała natomiast w 1991 roku, w roli Konstancji Weber w sztuce „Amadeusz” Petera Shaffera, którą można było zobaczyć w Teatrze Telewizji.

Jungowska w swojej karierze zagrała wiele ról w Teatrze Telewizji, a także w teatrach warszawskich. Zyskała popularność dzięki roli siostry Bożenki w serialu „Na dobre i na złe”, gdzie występowała w latach 2000-2012. Zagrała również w programie dla dzieci „Ala i As”, a także była gościem specjalnym w jednym z odcinków pierwszej edycji programu „Top Model. Zostań Modelką!” emitowanym w TVN.

Aktorka ma na swoim koncie wiele nagród. Dwukrotnie zdobyła nagrodę na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. W 2004 roku odcisnęła swoją dłoń w Alei Gwiazd w Międzyzdrojach. W 2019 roku wraz z Ewą Dałkowską została laureatką Nagrody im. Stefana Treugutta za „dychotomiczną kreację: pełną pasji, wykluczeń, przeciwności, a finalnie jedności w sztuce Iriny Waśkowskiej Lekcje miłości w reżyserii Rafała Sabary”.

Edyta Jungowska jest również właścicielką wydawnictwa Jung-off-ska, które zajmuje się wydawaniem audiobooków, a także książek dla dzieci i młodzieży. Ma syna Wiktora, urodzonego w 1994 roku.

Edyta Jungowska to aktorka wszechstronna, która potrafi wcielić się w różne role, zarówno na scenie, jak i przed kamerą. Jej talent i zaangażowanie zostały docenione przez widzów i krytyków sztuki. Jungowska jest dobrym przykładem na to, że ciężka praca i poświęcenie się swojemu zawodowi przynoszą efekty i prowadzą do sukcesu.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz