Viki Gabor: wiek, wzrost, waga, instagram

Wiktoria ” Viki ” Gabor urodziła się 10 lipca 2007 roku, to młoda i początkująca polska piosenkarka. Karierę rozpoczęła w 2019 roku jako wicemistrzyni drugiego sezonu The Voice Kids Polska, a później wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2019 z piosenką „ Superhero ”. Jest drugą polską uczestniczką, która wygrała konkurs, a jej zwycięstwo było pierwszym krajem, który wygrał konkurs dwa razy z rzędu, i to we własnym kraju.

Viki Gabor: wiek

Ile lat ma Viki Gabor? W 2022 roku skończyła 15 lat.

Viki Gabor: wzrost

Ile ma wzrostu Viki Gabor? 165cm

Viki Gabor: waga

Ile waży Viki Gabor? 50kg

Viki Gabor: media społecznościowe

Viki Gabor: instagram.com/vikigaborofficial/

Viki Gabor: facebook.com/vikigaborofficial/

Viki Gabor: biografia, kariera

Viki Gabor urodziła się w Hamburgu w polskiej rodzinie romskiej. Rodzina po jej urodzeniu wróciła do Polski, później przenieśli się do Wielkiej Brytanii, a osiedlili się w Krakowie gdy miała siedem lat . Gabor ma starszą siostrę Melisę, która jest kompozytorką i autorką tekstów.

Pod koniec 2018 roku Gabor brała udział w przesłuchaniach do drugiego sezonu The Voice Kids Poland. Dołączyła do zespołu Tomson & Baron i kontynuowała awans w konkursie, ostatecznie docierając do finału i wydając swój debiutancki singiel „Time”.

Po The Voice Kids Gabor została wybrana do wykonania utworu „Time” na Young Choice Awards of the Top Sopot Festival 2019 . Następnie została wybrana do rywalizacji w odnowionej Szansie na sukces, w której wyłoniono reprezentanta Polski na Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2019 . Gabor awansowała do finału, gdzie ostatecznie została ogłoszona zwyciężczynią z piosenką „ Superhero ”. Eurowizja Juniorów odbyła się 24 listopada w Gliwicach. Gabor zająła jedenaste miejsce w konkursie i ostatecznie wygrała konkurs, zajmując drugie miejsce wśród profesjonalnych jurorów i zdobywając najwyższe wyniki w głosowaniu fanów online. To zwycięstwo oznaczało, że Gabor była drugim polskim uczestnikiem, który kiedykolwiek wygrał Konkurs Piosenki Eurowizji Junior, po raz pierwszy wykonawca reprezentujący kraj-gospodarza wygrał Eurowizję Junior i uczynił Polskę pierwszym krajem, który wygrał konkurs dwa razy z rzędu.

Od Eurowizji Junior 2019 Gabor wydała kilka singli, w tym „Ramię w ramię” z Kayah i „Getaway” pod koniec kwietnia 2020 roku. W ramach wspólnego albumu z innymi piosenkarzami dziecięcymi Roksaną Węgiel, Marcinem Maciejczakiem, Zuzą Jabłońską i grupą 4Dreamers, Gabor wydała swoją piosenkę „Still Standing”,napisaną wspólnie przez siebie i jej siostrę Melisę. Gabor wydała także swój singiel „Forever and a Night” w lipcu 2020 roku. W sierpniu 2020 roku wydała „Not Gonna Get It”, ostatni singiel z jej debiutanckiego albumu, który ukazał się przed premierą.

Na Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2020, który odbył się w Polsce drugi rok z rzędu po jej zwycięstwie, Gabor wykonała piosenkę „ Arcade ” jako interwał, razem z byłą polską zwyciężczynią Eurowizji Juniorów Roksaną Węgiel i Eurowizji 2019 zwycięzcą Duncanem Laurence.

W sierpniu 2021 roku podpisała kontrakt płytowy z Sony Music Entertainment Poland i zapowiedziała wydanie singla „Moonlight”, który ukazał się 3 września. W październiku została twarzą ING Banku Śląskiego, kampanii reklamowej pt. Znajdź Twoją scenę. 26 listopada wydała teledysk do singla „Toxic Love”. 4 lutego 2022 wydała singiel „Napad na serce”.  Wiosną 2022 roku wzięła udział w szesnastej edycji telewizji Polsat, programu rozrywkowego „Twoja twarz brzmi znajomo”, po dziewięciu odcinkach dotarła do finału, gdzie zajęła czwarte miejsce. 21 maja wystąpiła podczas Polsat SuperHit Festival 2022, a 24 czerwca wystąpiła w duecie z ormiańską piosenkarką i zwyciężczynią Eurowizji Junior 2022, Maleną, podczas Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie, śpiewając piosenkę Summer Walker „Girls Need Love”

Polskie media przedstawiają Viki Gabor i jej koleżankę z młodej polskiej sceny, Roksany Węgiel, jako rywalki w dążeniu do sławy. Obie piosenkarki zaprzeczyły tym twierdzeniom, a Viki opisała Roksanę jako „wspaniałą dziewczynę”.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz