Jerzy Kryszak

Jerzy Kryszak to znany i lubiany polski aktor, komik, prezenter telewizyjny oraz fotograf. Urodził się 24 kwietnia 1950 roku w Kaliszu, gdzie spędził swoje dzieciństwo i wczesną młodość. W 1974 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie i od tamtej pory z powodzeniem występuje na scenach teatralnych, filmowych i telewizyjnych.

Jerzy Kryszak: wiek

Ile lat ma Jerzy Kryszak? W 2022 roku skończył 72 lata

Jerzy Kryszak: wzrost

Ile wzrostu ma Jerzy Kryszak? brak informacji

Jerzy Kryszak: waga

Ile waży Jerzy Kryszak? brak informacji

Jerzy Kryszak: media społecznościowe

Instagram: instagram.com/jerzykryszakfotografia/

Facebook: facebook.com/solistakabaretowy/

Jerzy Kryszak: biografia, kariera

Jerzy Kryszak to polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, satyryk, artysta kabaretowy, prezenter telewizyjny oraz fotograf. Karierę aktorską rozpoczął w 1974 w krakowskim Teatrze Słowackiego, a następnie przeniósł się do Teatru Ateneum w Warszawie, gdzie był związany do roku 1993. Na dużym ekranie zadebiutował w 1976 roku w filmie „Ocalić miasto” Jana Łomnickiego, a potem można go było zobaczyć w takich produkcjach jak „Wodzirej” Feliksa Falka, „Aktorzy prowincjonalni” Agnieszki Holland czy „Alternatywy 4” Stanisława Barei.

W latach 90. XX wieku zrezygnował z aktorstwa i skupił się na karierze artysty kabaretowego i osobowości telewizyjnej. Występował w monologach, specjalizując się w parodii i naśladowaniu głosów znanych osób, takich jak Lech Wałęsa, Adam Michnik, Tadeusz Mazowiecki, Andrzej Lepper, Wojciech Jaruzelski czy Jan Paweł II. Kryszak zajmował się również dubbingiem, użyczając swojego głosu w filmach animowanych takich jak „Stuart Malutki 2”, „Iniemamocni”, „Auta”, „Pszczółka Maja” i wielu innych.

Jerzy Kryszak nie tylko zajmuje się sztuką aktorską, ale również jest pasjonatem fotografii. W ciągu ostatnich kilku lat zorganizował dwie wystawy fotograficzne, które przyniosły mu wiele uznania i nagród.

Pierwsza wystawa odbyła się w Muzeum Okręgowym w Toruniu w grudniu 2016 roku. Na tej wystawie Kryszak zaprezentował swoje fotografie owadów i kwiatów, które zostały bardzo dobrze odebrane przez publiczność. W ramach konkursu fotograficznego „Na ścieżkach natury”, zorganizowanego przez Ogród Zoobotaniczny w Toruniu, Jerzy Kryszak został wyróżniony i nagrodzony za swoje wyjątkowe fotografie.

Druga wystawa Kryszaka, zatytułowana „Scena na dole, czyli na czworakach”, odbyła się w Polskiej Akademii Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie w marcu i kwietniu 2020 roku. Wystawa ta była poświęcona temu samemu motywowi co pierwsza wystawa, czyli światowi najmniejszych owadów i roślin. Na tej wystawie Jerzy Kryszak zaprezentował ponad 50 swoich prac, które zostały bardzo ciepło przyjęte przez publiczność i przyciągnęły uwagę mediów.

Dzięki swojemu zaangażowaniu i talentowi, Jerzy Kryszak osiągnął sukces jako artysta fotografik, co pokazuje, że jego umiejętności wykraczają poza granice sztuki aktorskiej.

Jerzy Kryszak był żonaty trzykrotnie. Pierwszym jego małżonkiem była Anna Chitro, która zagrała Kołkową w kultowym serialu „Alternatywy 4”. Para jednak się rozstała. Kolejną żoną Kryszaka była Tatiana Kołodziejska, z którą ma syna Pawła. Po zakończeniu związku z Kołodziejską, aktor związał się z Agnieszką Kryszak, z którą ma dwóch synów: Kubę i Kamila.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz