Alicja Bachleda-Curuś

Alicja Bachleda-Curuś, urodziła się 12 maja 1983 w Tampico w Meksyku, jest aktorką i piosenkarką polską.

Alicja Bachleda-Curuś: wiek

Ile lat ma Alicja Bachleda-Curuś? Urodziła się 12 maja 1983 roku, w 2022 roku skończyła 39 lat.

Alicja Bachleda-Curuś: wzrost

Ile ma wzrostu Alicja Bachleda-Curuś? 168cm

Alicja Bachleda-Curuś: waga

Ile waży Alicja Bachleda-Curuś? 53kg

Alicja Bachleda-Curuś: media społecznościowe

Instagram: instagram.com/alicjabc/
Facebook: facebook.com/alicjabachledacurus/

Alicja Bachleda-Curuś: biografia, kariera

Alicja Bachleda-Curuś urodziła się w Tampico w Meksyku, gdzie jej ojciec był geologiem. Pochodzi z zamożnej rodziny, jej wujek, wieloletni burmistrz Zakopanego, należy do największych polskich elit bogatych ludzi. Alicja ukończyła szkołę średnią w Krakowie, gdzie potem studiowała w szczególności języki (mówi po niemiecku, angielsku, francusku i hiszpańsku). Lubi tańczyć, śpiewać, bierze lekcje gry na pianinie. Jest laureatką kilku festiwali piosenki dziecięcej.

W 1995 roku w programie telewizyjnym „Tęczowy Music Box’ została wybrana „najbardziej utalentowaną solistką”. Alicja nagrywa kilka płyt i podpisuje kontrakt z Universalem na wydanie płyty z utworami napisanymi specjalnie dla niej. Zadebiutowała również na scenie grając w spektaklu Pilot i Książę w Teatrze Groteska.

W telewizji zadebiutowała w filmie Mikołaja Grabowskiego „Zwierzoczłekoupiór”, następnie zagrała w kolejnym filmie Dzieła Syzyfa w reżyserii Pawła Komorowskiego.

15 maja 1999 roku Alicja ma 15 lat i bierze udział w castingu do roli Zosi Horeszkówny w filmie Pan Tadeusz – Kiedy Napoleon przekroczył Niemen w reżyserii Andrzeja Wajdy, w towarzystwie Michała Żebrowskiego i zostaje wybrana spośród setek dziewcząt z całej Polski. Po Panu Tadeuszu gra w filmie Wrota Europy w reżyserii w Jerzego Wójcika.

Alicji z powodzeniem udało się połączyć pracę na planie filmowym z pracą w szkole. Otrzymuje w czerwcu 1998 nagrodę miasta Krakowa za wybitne wyniki w nauce.

Po ogromnym sukcesie w 2000 roku jej singla Marzyć chcę, Alicja powraca na polską scenę muzyczną. Wydaje 22 października 2001 swój nowy album „Klimat”.

Od 17 lutego 2002, Alicja występuje w najpopularniejszym polskim serialu Na dobre i na złe. Wciela się w postać Ani, studentki pierwszego roku medycyny. W marzec 2002, Alicja wydaje swój nowy singiel Nie pytaj mnie, jest to fragment albumu Klimat.

W wieku 19 lat wyjechała do Stanów Zjednoczonych na lekcje aktorstwa w Lee Strasberg Theatre Institute w Nowym Jorku, a następnie w Los Angeles .

6 czerwca 2002 w Niemczech ukazał się film Michaela Gutmanna Serce w głowie, w którym Alicja w roli głównej gra Polkę z Krakowa, która przyjeżdża do Niemiec w poszukiwaniu pracy. Towarzyszy jej młody niemiecki aktor Tom Schilling.

W klipie promocyjnym filmu Alicja śpiewa także Lubię zatracić się w sobie. Po raz pierwszy śpiewa w języku niemieckim.

12 maja 2008 roku zostaje honorową obywatelką miasta Tampico, jej rodzinnego miasta.
Alicja Bachleda-Curuś i Colin Farrell pokazali się wspólnie na premierze dramatu produkcji irlandzko-amerykańskiej Ondine podczas festiwalu Tribeca 2010.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz