Halina Mlynkova

Halina Mlynkova urodziła się 22 czerwca 1977 roku w Navsi, wieś gminna w Czechach, w kraju morawsko-śląskim leżąca w regionie Śląska Cieszyńskiego, na tzw. Zaolziu. To polska piosenkarka pochodząca z Czech. W latach 1998-2003 była wokalistką popularnego polskiego folk-rockowego zespołu Brathanki.

Halina Mlynkova: wiek

Ile lat ma Halina Mlynkova? W 2022 roku skończyła 45 lat.

Halina Mlynkova: wzrost

Ile ma wzrostu Halina Mlynkova? 174cm

Halina Mlynkova: waga

Ile waży Halina Mlynkova? brak informacji

Halina Mlynkova: media społecznościowe

Instagram: instagram.com/halinamlynkova/

Facebook: facebook.com/halinamlynkova/

Halina Mlynkova: biografia, kariera

Halina Mlynkova urodziła się w Trzyńcu, ale dorastała w Nawsiu, które znajduje się w części Śląska Cieszyńskiego w Republice Czeskiej. Jej rodzicami są Anna i Władysław Młynkowie, z których ojciec był polskim działaczem społecznym na Zaolziu i prezesem Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego. Ma również brata. Już w wieku sześciu lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie, a także śpiewała w różnych chórach i zespołach dziecięcych.

Podczas nauki w liceum medycznym w Cieszynie Halina Mlynkova należała do Zespołu Pieśni i Tańca „Olza”. Po ukończeniu szkoły podstawowej rozpoczęła studia z etnografii na Uniwersytecie Jagiellońskim, a na trzecim roku nauki rozpoczęła naukę w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

W latach 1995-1997 Halina Mlynkova prowadziła Gorolski Święto w Jabłonkowie, a wiosną 1998 została wokalistką zespołu Brathanki. Z zespołem tym nagrała i wydała dwa albumy studyjne: Ano! (2000) oraz Patataj (2001), które spotkały się z przychylnością krytyków i zdobyły popularność. Razem z Brathankami została nominowana do nagrody Fryderyka w czterech kategoriach, w tym za fonograficzny debiut roku i grupę roku. 23 kwietnia 2002 na gali rozdania Fryderyków odebrali nagrodę za album roku etno/folk. Wiosną 2003 opuściła zespół.

W 2003 roku Halina Mlynkova nagrała piosenkę „To były piękne dni” z repertuaru Haliny Kunickiej, która znalazła się na składance pt. Ladies, wydanej z inicjatywy fundacji Jolanty Kwaśniewskiej. Kilka lat później zrobiła sobie przerwę w karierze z powodu narodzin i wychowania dziecka. W 2007 roku uczestniczyła w szóstej edycji programu rozrywkowego TVN Taniec z gwiazdami, ale z powodu kontuzji wycofała się z konkursu w czwartym odcinku. W 2009 roku nagrała piosenkę „Bez słów” na płytę Piotra Rubika pt. RubikOne. Wiosną 2011 roku była trenerką jednej z drużyn w programie TVP2 Bitwa na głosy.

Halina Mlynkova, polska wokalistka, w sierpniu 2017 roku wzięła udział w koncercie piosenek patriotycznych z okazji 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej, który odbył się na Placu Teatralnym w Warszawie. W 2018 roku zagrała epizodyczną rolę w filmie zatytułowanym „Muzykanci”, a także po raz czwarty współprowadziła telewizyjny koncert Sylwester z Dwójką. W sierpniu 2019 roku wzięła udział w koncercie Przeboje wolnej Polski na Top of the Top Sopot Festival 2019, gdzie po raz pierwszy od 16 lat wystąpiła z zespołem Brathanki, wykonując przebój „Czerwone korale”.

Halina Mlynkova, polska piosenkarka, w latach 2003-2012 była żoną Łukasza Nowickiego, z którym ma syna Piotra (ur. 2004). W kwietniu 2012, podczas trwającego rozwodu z Nowickim, wystąpiła z mężem w programie Tomasza Lisa na żywo, aby zaapelować do mediów o poszanowanie prywatności i zwrócić uwagę na naruszanie granic prywatności przez sądy, które udostępniają szczegóły kolejnych rozpraw dziennikarzom.

W 2015 Halina Mlynkova poślubiła producenta muzycznego Leszka Wronkę w Pradze, a ich ślubu był świadkiem Karel Gott. Para rozstała się w 2020, a Halina zamieszkała z synem w Warszawie. Wkrótce potem związała się z polskim muzykiem i wokalistą Marcinem Kindlą, a 29 czerwca 2021 para powitała na świecie syna Leona.

Halina Mlynkova deklaruje polską narodowość, a także posiada obywatelstwo czeskie. Jest biegła w językach polskim, czeskim, angielskim i rosyjskim oraz w gwarze zaolziańskiej. Jest członkiem Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Ponadto, artystka jest zaangażowana w działalność społeczną i charytatywną. W 2011 roku wsparła Koalicję „Polska wolna od GMO”, podpisując list skierowany do Kancelarii Prezydenta RP. W 2012 roku zaangażowała się w akcję społeczną Meli Koteluk „Nie bądź dźwiękoszczelny. Wspierajmy żywą muzykę”. Mlynkova także angażuje się w różne kampanie i projekty charytatywne.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz