Krystian Ochman

Krystian Jan Ochman urodził się 19 lipca 1999 roku, zawodowo znany jako Ochman, to polsko-amerykański piosenkarz i autor tekstów. Zasłynął po wygraniu jedenastego sezonu The Voice of Poland i reprezentował Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji 2022 z piosenką „Rzeka”.

Krystian Ochman: wiek

Ile lat ma Krystian Ochman? W 2022 roku skończył 23 lata

Krystian Ochman: wzrost

Ile wzrostu ma Krystian Ochman? 176cm

Krystian Ochman: waga

Ile waży Krystian Ochman? 74kg

Krystian Ochman: media społecznościowe

Instagram: instagram.com/krystianochman/

Facebook: facebook.com/OchmanKrystian/

YouTube: youtube.com/channel/UCgUSrphHfl6t-MZrN8owNfQ

Krystian Ochman: biografia, kariera

Krystian Ochman urodził się w Melrose w stanie Massachusetts w polskiej rodzinie. Zaczął pobierać lekcje śpiewu w latach licealnych, a później grał rolę księcia w muzycznej produkcji Kopciuszka. Ochman ukończył Thomas Sprigg Wootton High School w Rockville w stanie Maryland w 2017 roku. Po ukończeniu szkoły średniej zapisał się do Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

W 2020 roku wziął udział w przesłuchaniu do jedenastego sezonu The Voice of Poland z piosenką „Beneath Your Beautiful” Labrintha i Emeli Sandé, zdobywając wyróżnienie od Michała Szpaka i Edyty Górniak. Dołączył do zespołu Michała Szpaka i wygrał show 5 grudnia 2020 roku. Po konkursie podpisał kontrakt z Universal Music Polska.

Jego pierwszy singiel „Światłocienie” został wykonany w The Voice of Poland pod koniec 2020 roku. Piosenka zyskała status złotej płyty w Polsce 4 kwietnia 2021 roku. 19 listopada 2021 roku wydał swój debiutancki album studyjny, zatytułowany „Ochman”. Album osiągnął 5-te miejsce na polskich listach przebojów w marcu 2022 r.

Na początku 2022 roku Telewizja Polska (TVP) ogłosiła, że ​​weźmie udział w ogólnopolskim finale Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję, z piosenką „Rzeka”. Piosenkę napisał sam Ochman wraz z Ashleyem Hicklinem, Adamem Wiśniewskim i Mikołajem Trybulec. 19 lutego 2022 wygrał ogólnopolski finał i reprezentował Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji 2022 w Turynie. W finale zajął 12-te miejsce ze 151 punktami.

Ochman jest wnukiem polskiego tenora Wiesława Ochmana. Jest podwójnym obywatelem Polski i Stanów Zjednoczonych. Obecnie mieszka w Katowicach i w Warszawie.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz