Piotr Adamczyk

Piotr Adamczyk to polski aktor teatralny i filmowy, a także producent filmowy i telewizyjny. Urodził się 21 marca 1972 roku w Warszawie. Zdobył popularność dzięki swoim rolom w filmach takich jak „Ja, Malinowski” (1999), „Chopin. Pragnienie miłości” (2002), „Karol. Człowiek, który został papieżem” (2004) „39 i pół” (2009) czy „Listy do M. 4” (2020).

Piotr Adamczyk: wiek

Ile lat ma Piotr Adamczyk? W 2022 roku skończył 50 lat

Piotr Adamczyk: wzrost

Ile wzrostu ma Piotr Adamczyk? 182 cm wzrostu

Piotr Adamczyk: waga

Ile waży Piotr Adamczyk? brak informacji

Piotr Adamczyk: media społecznościowe

Instagram: instagram.com/piotradamczykactor/

Facebook: facebook.com/piotradamczykofficial

Piotr Adamczyk: biografia, kariera

Piotr Adamczyk to polski aktor, urodzony w Warszawie. Ukończył XXX LO w Warszawie, a następnie PWST w Warszawie w 1997 roku. Już na drugim roku studiów otrzymał stypendium i wyjechał do Londynu, gdzie dostał rolę tytułową w przedstawieniu dyplomowym Hamleta, wystawionym w języku angielskim na Brytyjsko-Amerykańskiej Akademii Teatralnej.

Po powrocie do Polski, Adamczyk zaczął występować w Teatrze Współczesnym w Warszawie, gdzie zagrał między innymi w Tango, Łgarzu i Namiętnej Kobiecie. Gościnnie pojawił się także na deskach Teatru Polskiego w Warszawie (Don Juan) oraz Teatru Narodowego w przedstawieniu Władza Nicka Deara pt. „Ludwik XIV”. W Rzymie zagrał po włosku w sztuce Emigranci Sławomira Mrożka w teatrze Sala Uno.

Piotr Adamczyk zagrał również w wielu filmach i serialach, takich jak Boża podszewka, Cwał czy Sława i chwała. Rozpoznawalność zyskał dzięki roli Fryderyka Chopina w filmie Jerzego Antczaka pt. „Chopin. Pragnienie miłości”, który zapoczątkował jego karierę na dużym ekranie. W międzynarodowych koprodukcjach pt. „Karol. Człowiek, który został papieżem” (2004) oraz „Karol. Papież, który pozostał człowiekiem” (2005) zagrał tytułową rolę Karola Wojtyły.

Piotr Adamczyk otrzymał trzykrotnie nagrodę Telekamera w kategorii aktor: w 2006 roku za rolę w serialu Pensjonat pod Różą, w 2011 roku za Czas honoru oraz w 2012 roku za Przepis na życie. Oprócz tego, wraz z Mariuszem Diakowskim i Dariuszem Zarembą, założył w 2009 roku w Warszawie restaurację „Stary Dom”. W 2010 roku był członkiem komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed wyborami prezydenckimi.

Adamczyk został uhonorowany srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” 11 kwietnia 2014 roku.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz