Gienek Loska

Gienek Loska urodził się 8 stycznia 1975 roku, był polskim piosenkarzem, autorem tekstów i gitarzystą urodzonym w Białoazyorsku na Białorusi, który zyskał sławę po wygraniu pierwszej serii X Factor w 2011 roku. Od jego przybycia do Polski na początku lat 90-tych mieszkał w Białymstoku i Krakowie, a od 2004 we Wrocławiu. Nieoczekiwanie i nagle zmarł 9 września 2020 roku, po tym jak doznał rozległego udaru mózgu.

Gienek Loska: wiek

Ile lat ma Gienek Loska? W 2023 roku skończyłby 48 lat

Gienek Loska: wzrost

Ile wzrostu ma Gienek Loska? brak informacji

Gienek Loska: waga

Ile waży Gienek Loska? brak informacji

Gienek Loska: biografia, kariera

Gienek Loska był współzałożycielem i wieloletnim członkiem blues-rockowego zespołu Seven B. Był czołowym wokalistą i gitarzystą zespołu pod nazwą „Gienek Loska”. Publiczności dał się poznać także dzięki wielokrotnym występom na ulicach większych polskich miast. W 2009 roku został zaproszony do nagrania płyty ze znanym polskim kompozytorem Alekiem Mrożkiem.

Brał udział w kilku telewizyjnych talent show:

Szansa na sukces – w 2004 roku
Mam talent – ​​trzecia seria
X Factor Polska – pierwsza seria – w 2011 roku zdobywca nagrody głównej

W 1990 roku w Grodnie założył zespół Seven B wraz z Andriejem Makarewiczem Makarem B. Po przyjeździe do Polski w 1992 roku grupa koncertowała w Augustowie, Białymstoku, a w 1993 roku przyjechała do Krakowa, gdzie grała razem do 2005 roku. Koncertowali przeważnie jako kwintet. Wspólnie nagrali trzy albumy Rocktales, Make up your mind i Acoustic. W 2006 roku grupa rozpadła się, co doprowadziło do powstania znacznie bardziej udanego zespołu Gienek Loska Band.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz