Marcelina Zawadzka

Marcelina Zawadzka to jedna z najbardziej utytułowanych Polek na międzynarodowej scenie beauty. Urodziła się 25 stycznia 1989 roku w Malborku i od najmłodszych lat zafascynowana była modą i show-biznesem. Już w wieku 14 lat zdobyła tytuł Młodej Miss Malborka, co stało się początkiem jej kariery modelki. Jednak prawdziwym przełomem dla Zawadzkiej okazał się konkurs Miss Polonia 2011, gdzie reprezentowała województwo pomorskie. W finale, który odbył się 9 grudnia 2011 roku w Ośrodku Matecznik – Mazowsze w Otrębusach pod Warszawą, Marcelina Zawadzka została koronowana na Miss Polonia 2011 przez poprzednią zwyciężczynię Rozalię Mancewicz (Miss Polonia 2010). To było dla niej wejście na wyższy poziom kariery, a zarazem początek realizacji swoich marzeń.

Marcelina Zawadzka wiek

Ile lat ma Marcelina Zawadzka? W 2022 roku skończyła 33 lata

Marcelina Zawadzka wzrost

Ile wzrostu ma Marcelina Zawadzka? 180 cm wzrostu

Marcelina Zawadzka waga

Ile waży Marcelina Zawadzka? 54kg

Marcelina Zawadzka media społecznościowe

Instagram: instagram.com/marcelina_zawadzka/

Facebook: facebook.com/marcelinazawadzka/

Marcelina Zawadzka biografia, kariera

Marcelina Zawadzka, urodzona 25 stycznia 1989 roku w Malborku, jest znaną polską osobowością telewizyjną oraz modelką i aktorką. Już w wieku 14 lat zdobyła tytuł Młodej Miss Malborka. W 2011 roku zwyciężyła w finale wyborów Miss Polonia, reprezentując województwo pomorskie, i została koronowana na Miss Polonia 2011. Dzięki temu osiągnięciu reprezentowała Polskę na konkursie Miss Universe 2012 i znalazła się w czołowej szesnastce, co było pierwszym takim sukcesem polskiej reprezentacji od 1989 roku.

Od 2013 roku Marcelina Zawadzka rozpoczęła karierę jako prezenterka telewizyjna, prowadząc programy takie jak „Projektanci na start” dla Fox Life i „Dendżer” dla TVN Turbo. W 2015 roku dołączyła do Telewizji Polskiej, gdzie współprowadziła popularny program „Pytanie na śniadanie” oraz gospodarzyła magazynu „Lajk!” oraz konkursów wypieków „Bake Off – Ale ciacho!” i „Bake Off Junior”. W 2017 roku prowadziła również program typu talent show „The Voice of Poland”. Za swoją pracę otrzymała Telekamerę 2017 w kategorii „nadzieja telewizji”.

Marcelina Zawadzka była także uczestniczką programów rozrywkowych, w tym „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, „Przygarnij mnie” i „Dance Dance Dance”. W 2018 roku zagrała również w serialu „Na sygnale” w roli Gabrieli Morawskiej.

W 2021 roku Marcelina Zawadzka dołączyła do zespołu Polsatu, gdzie prowadziła Sylwestra z Polsatem oraz jest spikerką stacji. Współprowadzi również reality show „Farma”, którego emisja rozpoczęła się w styczniu 2022 roku. Za swoją pracę otrzymała nagrody takie jak nagroda dwumiesięcznika „Fashion Magazine” w kategorii „najlepiej ubrana kobieta mediów” oraz nominacja w plebiscycie Gwiazdy Plejady w kategorii „metamorfoza roku”.

Marcelina Zawadzka jest mieszkańką stolicy Polski – Warszawy. Jest drugą z trzech sióstr. W 2018 roku w jednym z wywiadów zdradziła, że pochodzi z rodziny wierzącej, ale sama przez pewien czas oddalała się od Kościoła. Jednak w późniejszym czasie nawróciła się i deklaruje się jako katoliczka. Według swoich słów, wiara odgrywa dla niej ważną rolę w życiu, daje siłę i wiarę w lepszą przyszłość.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz