Natalia Nykiel

Natalia Nykiel urodziła się 8 lutego 1995 roku, to polska piosenkarka i autorka tekstów. Karierę rozpoczęła w 2013 roku, zajmując czwarte miejsce w drugim sezonie The Voice of Poland. Następnie podpisała kontrakt płytowy z Universal Music Polska i wydała swój debiutancki album studyjny Lupus Electro. Drugi singiel z albumu „Bądź duży” został certyfikowany diamentem przez Polskie Towarzystwo Przemysłu Fonograficznego i ugruntował pozycję Nykiela w Polsce. Po jej sukcesie ukazał się singiel „Error”, który również uzyskał status diamentowej płyty i stał się pierwszym przebojem Nykiel na listach przebojów w Polsce. W 2017 roku ukazał się jej drugi album studyjny Discordia, a w 2019 mini album Origo, za który otrzymała nagrodę Fryderyka. To pierwsza praca w karierze Natalii wydana na rynku międzynarodowym. W jednej z piosenek artystce towarzyszy zespół ludowy Rodzinny Zespół Śpiewaczy z Rakowic. Część prac nagraniowych miała miejsce w Electric Feel Studios w Kalifornii, gdzie m.in. Post Malone nagrał swój najnowszy album, a Rosalia swoje ostatnie przeboje. Za mastering odpowiada zdobywca nagrody Grammy Lewis Hopking ze studia Stardelta w Wielkiej Brytanii.

Natalia Nykiel: wiek

Ile lat ma Natalia Nykiel? W 2022 roku skończyła 27 lat.

Natalia Nykiel: wzrost

Ile ma wzrostu Natalia Nykiel? 176cm

Natalia Nykiel: waga

Ile waży Natalia Nykiel? brak informacji

Natalia Nykiel: media społecznościowe

Natalia Nykiel: instagram.com/natnykiel/

Natalia Nykiel: facebook.com/NykielNatalia/

Natalia Nykiel: biografia, kariera

Natalia Nykiel urodziła się 8 lutego 1995 roku w Mrągowie, wychowała się w pobliskich Pieckach. Karierę muzyczną rozpoczęła od udziału w imprezie Sing Poetry w Olsztynie w 2012 roku.

W 2013 roku, w wieku osiemnastu lat, Nykiel zaczęła brać udział w drugim sezonie The Voice of Poland. Była członkiem Teamu Patrycja Markowska. Nykiel zajęła czwarte miejsce, a później podpisała kontrakt z Universal Music Polska. W 2014 roku wydała swój debiutancki singiel „Wilk” (Wolf), który odniósł niewielki sukces na listach przebojów. Po singlu we wrześniu ukazał się jej debiutancki album Lupus Electro, który również nie odniósł większego sukcesu.

W następnym roku Nykiel wydała drugi singiel „Bądź duży”, który znalazł się w pierwszej dziesiątce przebojów w Polsce. Teledysk do piosenki zdobył nagrodę dla najlepszego teledysku na Eska Music Awards 2015 i przyniósł jej nominację do nagrody Best Polish Act na MTV Europe Music Awards 2015.

Natalia została wybrana Kobietą Roku przez magazyn „Glamour” oraz otrzymała tytuł Najlepiej Ubranej Polskiej Artystki, przyznawany przez międzynarodowy FashionTV kanał.

Natalia Nykiel przez lata zbudowała sobie pozycję jednej z najbardziej rozchwytywanych artystek koncertowych w Polsce. Występowała na największych festiwalach: Audioriver Festival, Orange Warsaw Festival, Kraków Live Festival, Electronic Beats Festival w Kolonii. Wystąpiła jako gość specjalny z Thirty Seconds to Mars i śpiewała na scenie z Jaredem Leto. Jej trasa koncertowa promująca płytę Discordia była jedną z najbardziej efektownych produkcji koncertowych ostatnich lat w Polsce. Artystka została również zaproszona na Red Bull Stripped Sessions oraz wystąpiła w Saturday Night Live Poland.

Natalia przyjęła propozycję Disneya , by wykonać główną piosenkę w filmie animowanym „ Moana ”. W ramach partnerstw brandowych współpracowała z Yves Saint Laurent Beauty przy projekcie YSL Beauty Program Music Talent.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz