Agnieszka Chylińska

Agnieszka Barbara Chylińska urodziła się 23 maja 1976 w Gdańsku – polska piosenkarka, autorka tekstów, aktorka, pisarka, prezenterka telewizyjna, producentka. W latach 1994-2003 była wokalistką polskiego zespołu rockowego ONA, od 2003 występuje jako Chylińska, a w 2004 wydała płytę Winna. Od 2008 roku jest jurorem w polskiej wersji serii Mam Talent. W 2009 roku wydała album studyjny Modern Rocking , następnie Forever Child (2016) i Pink Punk (2018).

Agnieszka Chylińska wiek

Ile lat ma Agnieszka Chylińska? W 2022 roku skończyła 46 lat

Agnieszka Chylińska wzrost

Ile wzrostu ma Agnieszka Chylińska? 165 cm wzrostu

Agnieszka Chylińska waga

Ile waży Agnieszka Chylińska? 66kg

Agnieszka Chylińska media społecznościowe

Instagram: instagram.com/agnieszka.chylinska/

Facebook: facebook.com/AgnieszkaChylinska/

Agnieszka Chylińska biografia, kariera

Agnieszka Chylińska jest córką dziennikarza sportowego Andrzeja Chylińskiego i nauczycielki. Ma starszego brata Wawrzyna Chylińskiego, który jest perkusistą zespołu death metalowego.

W 2009 roku wydała swój platynowy album studyjny „Modern Rocking”. Kolejne płyty to „Forever Child” (2016) i „Pink Punk” (2018). W 2017 roku jednoosobowo jako Królowa została nagrodzona diamentowym rekordem 2017, a w 2018 roku singiel „Forever Child” otrzymał potrójną platynę. Chylińska wychodzi za mąż po raz drugi i ma troje dzieci

W marcu 1994 roku, Agnieszka Chylińska zyskała rozgłos dzięki udziałowi w Festiwalu Piosenki Francuskiej w Starogardzie Gdańskim, gdzie zdobyła III nagrodę. Wydarzenie to było dla niej znaczące: to właśnie tutaj poznała członków zespołu rockowego Second Face, przemianowanego później na ONA, którego została wokalistką i z którym wydała sześć albumów, zdobywając trzy platynowe płyty i trzy złote krążki, aż do rozwiązania zespołu w 2003 roku. W tym samym roku założyła nowy zespół „Chylińska”, wydając płytę rozpoczęła karierę solową.

W 2009 roku ukazał się debiutancki album wokalistki Modern Rocking, który znalazł się na szczycie polskiej listy przebojów i uzyskał status platynowej płyty z ponad 30 000 sprzedanymi egzemplarzami w całym kraju. Sukces albumu przyniósł jej pięć nominacji, w tym zwycięstwo podczas rozdania Fryderyków 2010, najwyższego muzycznego wyróżnienia w Polsce. Otrzymała także nominację dla najlepszego polskiego artysty na MTV Europe Music Awards 2010 i triumfowała na różnych ogólnopolskich uroczystościach odbywających się w tym samym roku, w tym Viva Comet Awards, Eska Music Awards i Super Jedynki.

Jesienią 2016 roku piosenkarka wydała swój najbardziej udany solowy projekt: jej drugi album Forever Child osiągnął pierwsze miejsce na krajowych listach przebojów i został nagrodzony trzema platynowymi płytami przez Związek Producentów Audio-Video ze sprzedażą ponad 90 000, a także zdobyła nagrodę dla artystki roku podczas Eska Music Awards 2017. Album wszedł również na szwedzką listę przebojów. Również jeden z singli z albumu, „Królowa łez”, znalazł się na szczycie listy przebojów polskiego radia i otrzymał diamentową płytę z ponad 100 000 sprzedanymi egzemplarzami. Trasa promocyjna albumu sprawiła, że ​​wokalistka przez dwa lata zajmowała się koncertami w Polsce i za granicą.

Pink Punk, trzeci album Agnieszki Chylińskiej, ukazał się jesienią 2018 roku i zadebiutował na 2 miejscu listy przebojów. Otrzymał złotą płytę po przekroczeniu progu 15 000 sprzedaży. W następnym roku kolekcja 25 lat Agnieszki Chylińskiej i Pol’and’Rock, wydana z okazji dwudziestopięciolecia jej kariery, osiągnęła 14 miejsce w ogólnopolskich rankingach.

Jej pierwszym mężem był Krzysztof Krysiak, szef działu marketingu w Sony Music, którego poznała na przyjęciu Roberta Gawlińskiego w 1996 roku. Pobrali się w Gdańsku-Oliwie 20 kwietnia 2002 roku, ale rozwiedli się po 16 miesiącach małżeństwa. Niedługo potem Chylińska rozpoczęła współpracę z Markiem, który pracuje w firmie reklamowej projektującej okładki i plakaty. Pobrali się w 2010 roku. Mają syna Ryszarda (ur. 2006) i dwie córki: Esterę (ur. 26 grudnia 2010) i Krystynę (ur. 8 stycznia 2013).

Author: Blogiant

Dodaj komentarz