Mariusz Pudzianowski

Mariusz Pudzianowski, urodził się 7 lutego 1977 w Białej Rawskiej, lepiej znany pod pseudonimem „Pudzian” , jest polskim zawodnikiem siłowych i mieszanych sztuk walki (MMA). Mariusz Zbigniew Pudzianowski to także sztangista, artysta mieszanych sztuk walki, siłowy strongman, trójboista. Zdobył tytuł najsilniejszego człowieka świata pięć razy (2002, 2003, 2005, 2007 i 2008), stając się sportowcem, który wygrał najwięcej razy, wyprzedzając Jona Palla Sigmarssona i Magnusa Vera Magnussona. Za wyniki, charyzmę i umiejętności demonstrowane na występach nazywany jest różnie: Pudzian, Dominator i Super Mariusz.

Mariusz Pudzianowski wiek

Ile lat ma Mariusz Pudzianowski? W 2022 roku skończył 45 lat

Mariusz Pudzianowski wzrost

Ile wzrostu ma Mariusz Pudzianowski? To wysoki facet 186 cm wzrostu

Mariusz Pudzianowski waga

Ile waży Mariusz Pudzianowski? 142kg

Mariusz Pudzianowski media społecznościowe

Instagram: instagram.com/pudzianofficial/

Facebook: facebook.com/pudzianowski.official/

Mariusz Pudzianowski biografia, kariera

Mariusz Pudzianowski w MMA jest jedną z gwiazd promocji KSW. Nazywany „Super Mariusz ”, w nawiązaniu do Super Mario, był pięciokrotnym zwycięzcą konkursu Worlds Strongest Man latach 2002-2008. W 2009 roku rozpoczął przygodę z mieszanymi sztukami walki.

Mariusz Pudzianowski zaczął trenować, gdy miał 13 lat. Startował w zawodach ogólnopolskich w 1999 roku w Płocku. W 2000 roku rywalizował z innymi mistrzami podczas zawodów World Strongest Man i zajął tam czwarte miejsce. Wygrał turniej w 2002, potem w 2003. W 2004 roku wygrał Strongman Super Series. W 2004 roku Pudzianowski stracił tytuł mistrza świata i zajął trzecie miejsce, ale ostatecznie został zdyskwalifikowany po pozytywnym wyniku testu. W ten sposób został wykluczony ze wszystkich zawodów na rok, po czym zapowiedział swój wielki powrót w 2005 roku, ponownie stając się najsilniejszym człowiekiem na świecie. W następnym roku ponownie stracił tytuł, po zaciętym pojedynku z Amerykaninem Philem Pfisterem. Polak wprawdzie utrzymuje prowadzenie po przedostatniej imprezie, ale spada podczas Atlas Stones. W 2007 roku ponownie znakomicie odzyskał najwyższy tytuł, a w 2008 ponownie nowy tytuł, który umieścił jego nazwisko na liście zwycięzców konkursu, z pięcioma trofeami zdobytymi w ciągu siedmiu lat na wysokim poziomie.

Mariusz Pudzianowski debiutował w mieszanych sztukach walki (MMA) w grudniu 2009 w Konfrontacji Sztuk Walki (KSW) w Warszawie. Na swoją pierwszą, szeroko nagłośnioną w Polsce walkę, zmierzył się ze swoim rodakiem, Marcinem Najmanem, zawodowym bokserem wagi ciężkiej. Mariusz Pudzianowski wygrał walkę w 44 sekundy, po wykonaniu serii niskich kopnięć i uderzeniu Najmana w dół, kończąc na parterze i uderzeniu, wygrywając przez techniczny nokaut.

W maju 2010 roku, zmierzy się z Japończykiem Yusuke Kawaguczi: Pudzianowski wygrywa walkę, ale decyzją: mimo oczywistej siły fizycznej, jego wytrzymałość i styl walki oceniano przeciętnie, m.in. przez jego własnego trenera, boksera i medalistę olimpijskiego Krzysztofa Kosedowskiego.

Kolejne walki zaplanowano z Timem Sylvią, byłym mistrzem UFC, a we wrześniu jego rodakiem i byłym mistrzem olimpijskim w judo, Pawłem Nastulą.

Pudzianowski jest także piosenkarzem. W 2005 roku założył zespół Pudzian Band, z którym koncertował w latach 2006 i 2007.
W maju 2008 roku ukończył stosunki międzynarodowe w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi, jego praca doktorska dotyczyła marketingu międzynarodowego w sporcie.
W latach 2001-2002 spędził 19 miesięcy w więzieniu za napaść. Według niego była to walka z szefem lokalnej mafii.
Jego brat, Krystian Pudzianowski, (ur. 15 kwietnia 1981) jest piosenkarzem disco polo.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz