Michał Kempa

Michał Kempa, urodzony 13 lipca 1988 roku w Bielsku-Białej, to rozpoznawalny w Polsce komik, specjalizujący się w stand-up comedy. Oprócz tego jest także doświadczonym dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Karierę w stand-up comedy zaczynał w 2013 roku, a już rok później zdobył nagrodę publiczności na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Stand-up w Krakowie. Słynie z ciętego humoru i trafnych komentarzy na tematy związane z życiem codziennym oraz polityką.

Michał Kempa: wiek

Ile lat ma Michał Kempa? Urodził się 13 lipca 1988 roku. W 2022 roku skończył 34 lata.

Michał Kempa: wzrost

Ile wzrostu ma Michał Kempa? 181 cm wzrostu

Michał Kempa: waga

Ile waży Michał Kempa? brak informacji

Michał Kempa: media społecznościowe

Instagram: instagram.com/pankempa/

Facebook: facebook.com/michalkempakempa/

Michał Kempa: kariera, biografia

Michał Kempa to polski artysta, który zdobył sławę dzięki swoim występom stand-upowym. W 2010 roku zwyciężył w programie telewizyjnym Stand up. Zabij mnie śmiechem, co otworzyło mu drogę do wielu sukcesów na polskiej scenie kabaretowej. Wspólnie z grupą Michał Kempa i diapazony był laureatem wielu konkursów i festiwali, w tym PAKA 2012 (1. miejsce), Mulatka 2012 (2. miejsce), Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry (2. miejsce w 2011 i 3. miejsce w 2012).

Po ukończeniu studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim, Kempa zajął się karierą radiową i telewizyjną. Od stycznia 2015 roku współprowadził audycję Pyta Nie Na Śniadanie w Rock Radiu, a także przygotowywał materiały dla audycji Książę i żebrak nadawanej na tej samej antenie w latach 2014-2016. Współprowadził również program Lubię to w TVP1, gdzie często wcielał się w postać Grzegorza Pawłowskiego. Kempa ma także na koncie udział w programie Szkło kontaktowe w TVN24 oraz w programie Mam talent! na antenie stacji TVN.

W 2020 roku Kempa rozpoczął prowadzenie programu Dobre Noviny w serwisie YouTube, a także współprowadzenie programu Skanalizowani w Canal+ Premium. Od kwietnia 2021 roku prowadzi audycję o rynku technologicznym na antenie newonce.radio wraz z Arturem Kurasińskim oraz współprowadzi program Król Kempa w tej samej stacji. Kempa jest także komentatorem wyścigu kolarskiego Vuelta a España dla serwisu internetowego Player.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz