Magdalena Boczarska

Magdalena Jadwiga Boczarska urodziła się 12 grudnia 1978 roku, to polska aktorka, która od 2001 roku wystąpiła w ponad 25 filmach fabularnych. Dwukrotnie otrzymała nagrodę IFFI dla najlepszego aktora: Silver Peacock Award, na 41 i 44 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Indiach za role w Różyczce i W ukryciu.

Magdalena Boczarska: wiek

Ile lat ma Magdalena Boczarska? W 2022 roku skończyła 44 lata.

Magdalena Boczarska: wzrost

Ile ma wzrostu Magdalena Boczarska? 166cm

Magdalena Boczarska: waga

Ile waży Magdalena Boczarska? brak informacji

Magdalena Boczarska: media społecznościowe

Instagram: instagram.com/magda_boczarska/

Facebook: facebook.com/magdalenaboczarska.official/

Magdalena Boczarska: biografia, kariera

Magdalena Boczarska urodziła się w Krakowie, gdzie ukończyła Liceum Ogólnokształcące nr 21, uczęszczając do klasy artystycznej. W 2001 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Podczas studiów wystąpiła na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi w spektaklu Rajski Ogród jako Kobieta, za co otrzymała nagrodę im. Mikołaja Grabowskiego .

Po ukończeniu studiów zadebiutowała na deskach Teatru Nowego w Łodzi tytułową rolą w spektaklu Kurka Wodna, w reżyserii Łukasza Kosa. Od 2003 roku pracuje w Teatrze Narodowym w Warszawie. Od tego czasu współpracowała ze Studio Buffo w Warszawie, Carrousel Theatre w Berlinie i Teatro Tatro na Słowacji.

Od 2005 roku występuje w popularnych serialach telewizyjnych, zarówno polskich, jak i niemieckich. W 2007 roku zagrała główną rolę kobiecą w komediowym duecie Konecki i Saramonowicz „Testosteron”. Po innych rolach w filmach „Lejdis” i „Idealny facet dla mojej dziewczyny”, otrzymała główną rolę w dramacie „Różyczka” w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego. Za rolę w Różyczce, jako agentka SB, otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na 35 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz statuetkę Srebrnego Pawia dla najlepszej aktorki na 41Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Goa.

W 2017 roku zagrała tytułową rolę w filmie biograficznym „Sztuka kochania”. Historia Michaliny Wisłockiej, za którą otrzymała nagrodę „Orła” w kategorii Najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca. W 2019 roku zagrała Marię Piłsudską, pierwszą żonę Józefa Piłsudskiego, w filmie Piłsudski. Za tę rolę otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na 44 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz