Grzegorz Miecugow

Grzegorz Miecugow urodził się 22 listopada 1955 roku w Krakowie, zmarł nagle po nieudanej walce z nowotworem 26 sierpnia 2017 roku w wieku 61 lat w Warszawie, był cenionym i popularnym dziennikarzem polskim radiowym i telewizyjnym.

Grzegorz Miecugow: wiek

Ile lat ma Grzegorz Miecugow? Urodził się 22 listopada 1955 roku, w 2022 roku obchodziłby 67 urodziny.

Grzegorz Miecugow: wzrost

Ile ma wzrostu Grzegorz Miecugow? Brak informacji

Grzegorz Miecugow: waga

Ile waży Grzegorz Miecugow? Brak informacji

Grzegorz Miecugow: media społecznościowe

Grzegorz Miecugow: wiele informacji na temat dziennikarza można znaleźć na stronach stacji TVN

Grzegorz Miecugow: tvn24.pl/kultura-i-styl/grzegorz-miecugow-zmarl-5-lat-temu-kim-byl-jak-jest-wspominany-rocznica-smierci-grzegorza-miecugowa-6084843

Grzegorz Miecugow: biografia, kariera

Między innymi był redaktorem naczelnym programu trzeciego Polskiego Radia Publicznego, prezenterem wiadomości telewizyjnych TVP, następnie współzałożycielem i prezenterem stacji TVN, producentem Faktów i prezenterem programu satyrycznego Szkło kontaktowe w kanale informacyjnym TVN24.

Ojciec Grzegorza Miecugowa, Bruno Miecugow (1927-2009) znany jako dziennikarz i pisarz, pochodził z rodziny o korzeniach Armeńskich i Gruzińskich.

Grzegorz Miecugow ukończył Liceum Sobieskiego w Krakowie, a także studia filozoficzne na Uniwersytecie Warszawskim.

W latach 1980-1989 (z 3-letnią przerwą po ogłoszeniu Stanu Wojennego 1981-1984 ) pracował w radiu. Od 1989 roku kontynuując współpracę z trzecim programem Polskiego Radia Publicznego, przeszedł do Telewizji Polskiej, gdzie prezentował wiadomości telewizyjne programu pierwszego. W 1997 roku przyczynił się do powstania redakcji prywatnego kanału TVN. Był przez pewien czas doradcą medialnym marszałka sejmu Macieja Płażyńskiego do 2001 roku, po czym wrócił do TVN, uczestnicząc następnie w tworzeniu kanału informacyjnego ciągłego TVN24 .

Od 2005 roku był producentem i prezenterem programu Szkło kontaktowe, w którym z ironią, a nawet sarkazmem, z przymrużeniem oka porusza wszystkie aspekty wiadomości z Polski i ze świata, pozwalając widzom zadawać pytania lub komentować przytaczane fakty.

Za swoją działalność dziennikarską otrzymał prestiżowe nagrody i wyróżnienia:

2005: Ostre Pióro – Nagroda przyznana przez Business Centre Club
2006: Nagroda Akademii Telewizyjnej im. Wiktora za Szkło kontaktowe
2008: Nagroda „Złota Gruszka” przyznawana SDRP przez Stowarzyszenie Dziennikarzy RP za całokształt twórczości dziennikarskiej.
2012-2013 : Przewodniczący Interdyscyplinarnego Festiwalu Artystycznego, „Miasto Gwiazd”

Author: Blogiant

Dodaj komentarz