Gosia Andrzejewicz

Gosia Andrzejewicz urodziła się 14 stycznia 1984 roku, to polska piosenkarka. Zadebiutowała w 2004 roku swoimi wielkimi przebojami, takimi jak: „Pozwól żyć”, ” Słowa” i „Trochę ciepła”. Dwa jej albumy, „Gosia Andrzejewicz Plus” i „Lustro”, wydane w 2006 roku, otrzymały tytuł złotych płyt.

Gosia Andrzejewicz: wiek

Ile lat ma Gosia Andrzejewicz? W 2022 roku skończyła 39 lat.

Gosia Andrzejewicz: wzrost

Ile ma wzrostu Gosia Andrzejewicz? 162cm

Gosia Andrzejewicz: waga

Ile waży Gosia Andrzejewicz? 51kg

Gosia Andrzejewicz: media społecznościowe

Instaram: instagram.com/gosiaand/

Facebook: facebook.com/gosiaofficial/

Gosia Andrzejewicz: biografia, kariera

Gosia Andrzejewicz ma na swoim koncie ponad 30 nagród w konkursach wokalnych i przez krótki czas występowała w zespole jazzowym. W 2004 roku samodzielnie wydała swój pierwszy album zatytułowany „Nieśmiały chłopak” i „Wielbicielka”. Po podpisaniu kontraktu z polską wytwórnią płytową My Music, jej debiutancki album został ponownie wydany z dodatkowymi piosenkami w 2006 roku i dał początek wielkim hitom „Pozwól żyć” i „ Słowa ”. Wydany jeszcze w tym samym roku album Lustro zawierał udane single „Trochę ciepła” i „Lustro”. Obie płyty uzyskały w Polsce status złotej płyty. Gosia zdobyła wiele muzycznych nagród i szybko stała się jedną z największych gwiazd muzyki pop w Polsce. W 2007 roku ukazał się jej pierwszy album z największymi hitami oraz kompilacja zimowych i bożonarodzeniowych piosenek „Zimno? Przytul mnie!”.

W 2008 roku Gosia zaczęła nagrywać muzykę klubową, w przeciwieństwie do jej poprzedniego materiału, zorientowanego na popowe ballady. Jej współpraca z DJ Remo, „You Can Dance” była wielkim hitem, podobnie jak „Lips”, wydany w 2009 roku z polskim duetem DJ-skim Kalwi & Remi. Jej kolejny album studyjny, „Wojowniczka”, ukazał się latem 2009 roku i zawierał utwory pop-dance, z połową piosenek śpiewanych w języku angielskim. Album zrodził trzy single, w tym jej kolejny hit „Otwórz oczy”. W 2012 roku Gosia współpracowała z Dr Albanem przy piosence „Loverboy”, która okazała się kolejnym sukcesem. W 2013 roku Gosia wydała singiel „I’m Not Afraid”, który trafił do szwajcarskich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2014 roku. Po głosowaniu online piosenka znalazła się w pierwszej dziewiątce, ale nie przeszła „głosowania ekspertów”.

Gosia Andrzejewicz wydała swój kolejny album studyjny „Film” w listopadzie 2014 roku. Dwupłytowy album promowany był utworami „Film”, „Ciszej” i „Klucz”, ale nie trafił na listy przebojów.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz