James Blunt

James Blunt, prawdziwe nazwisko James Hillier Blount urodzony 22 lutego 1974 roku w Wiltshire w Anglii, jest piosenkarzem, autorem tekstów, gitarzystą i komikiem brytyjskim, rozpoznawalnym po jego lekkim głosie tenorowym.

James Blunt: wiek

Ile lat ma James Blunt? W 2022 roku skończył 48 lat

James Blunt: wzrost

Ile wzrostu ma James Blunt? 173 cm wzrostu

James Blunt: waga

Ile waży James Blunt? 74kg

James Blunt: media społecznościowe

Instagram: instagram.com/jamesblunt/

Facebook: facebook.com/jamesblunt/

James Blunt: biografia, kariera

James Blunt jest najstarszym z trojga rodzeństwa, zaczął uczyć się gry na skrzypcach i fortepianie w wieku 7 lat, a następnie gry na gitarze elektrycznej w wieku 14 lat. Pochodzący z arystokratycznej rodziny żołnierzy z ojca na syna, i to od pokoleń, James nie jest wyjątkiem od reguły. Po studiach z lotnictwa i socjologii na Uniwersytecie w Bristolu, zaciągnął się do pułku Life Guards armii brytyjskiej, gdzie zdobył stopień kapitana. Uczestniczył w pokojowej misji ONZ  w byłej Jugosławii.

Podczas pobytu w Kosowie zdał sobie sprawę ze swoich zainteresowań muzycznych i skomponował piosenkę No Bravery, która opowiada o jego przeżyciach wojennych. Ponadto mówi, że w 1999 roku, zaangażowany w NATO w Kosowie, odmówiłby rozkazu swojego przełożonego, generała Wesleya Clarka, w ataku na lotnisko w Prisztinie kontrolowane przez około 200 rosyjskich żołnierzy, ponieważ wyobrażał sobie, że będzie to miało straszne reperkusje polityczne na poziomie międzynarodowym.

Z wojska odszedł w 2002 roku i całkowicie oddał się swojej pasji muzycznej. James Blunt wykonuje swój pierwszy koncert w Water Rats w Londynie. W 2003 roku wyjechał do Ameryki Północnej, gdzie przebywał z Carrie Fisher i dał swój pierwszy publiczny występ w Ameryce w Montrealu, w Café Campus, przed około trzydziestoma widzami. W 2004 roku nagrał swój pierwszy album, Back to Bedlam. Jamesowi Bluntowi udaje się w 10 tytułach uwieść dużą publiczność. Singiel You’re Beautiful jest numerem jeden w wielu krajach. Jego trzecim singlem jest piosenka No Bravery, zainspirowana horrorami, które widział w Kosowie.

Na początku 2006 roku zdobył NRJ Music Awards za międzynarodowe odkrycie roku, a także inne nagrody w wielu krajach ( MTV Music Awards, Brit Awards, Echo Awards). W 2009 roku został pierwszym Brytyjczykiem, od czasu Eltona Johna, który zajął pierwsze miejsce w sprzedaży płyt w Stanach Zjednoczonych. W 2006 roku James Blunt brał udział w ruchu antywojennym (LIVING WITH WAR TODAY) założonym przez Neila Younga wraz z takimi artystami jak System of a Down, Esther Galil, P!nk i Shakira.

Brał udział w Live Earth w Londynie w 2007 roku. We wrześniu tego samego roku wydał swój drugi album, All the Lost Souls. W latach 2007 i 2008 Blunt wyruszył w swoją drugą światową trasę koncertową, obejmującą występ w O2 Arena w Londynie. W lipcu i sierpniu 2008 towarzyszył Sheryl Crow w 25-koncertowej trasie z Toots and the Maytals. Jego trzeci album Some Kind of Trouble, w którym cytuje Boba Marleya, ukazał się 8 listopada 2010 r.

James Blunt nagrywa czwarty album, który pojawia się na 18 października 2013 roku pod tytułem Lądowanie na Księżycu. W maju 2017 r stworzył piosenkę OK we współpracy z niemieckim DJ-em Robinem Schulzem. 17 marca 2017 r. , ukazuje się jego piąty album The Afterlove. 25 października 2019 roku wydał swój szósty album: Once Upon A Mind.

Blunt postanowił założyć swoją rezydencję podatkową w szwajcarskiej miejscowości Verbier w kantonie Valais. Verbier miało już wielu celebrytów, którzy ustanowili tam swoje drugie miejsce zamieszkania: piosenkarka Diana Ross i aktorka Marthe Keller. Niemniej jednak jego domem jest Ibiza. W Londynie posiada wraz z kilkoma współpracownikami i przyjaciółmi bardzo popularny pub zlokalizowany w południowo-zachodnich dzielnicach stolicy Wielkiej Brytanii.

James Blunt ożenił się z Sofią Wellesley w 2014 roku, mają dwoje dzieci.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz