Piotr Cugowski

Piotr Cugowski przyszedł na świat pięćdziesiątego października 1979 roku w Lublinie i jest polskim muzykiem oraz wokalistą zespołu Bracia, który stworzył wspólnie ze swoim bratem, Wojciechem. Jego rodzina od lat zajmuje się muzyką, a sam Piotr jest synem Krzysztofa Cugowskiego – założyciela popularnego polskiego zespołu rockowego z lat 70-tych, Budka Suflera. Oprócz kariery muzycznej, Piotr Cugowski jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Przemysłu Fonograficznego.

Piotr Cugowski: wiek

Ile lat ma Piotr Cugowski? W 2023 roku skończył 43 lata

Piotr Cugowski: wzrost

Ile wzrostu ma Piotr Cugowski? 180 cm wzrostu

Piotr Cugowski : waga

Ile waży Piotr Cugowski? brak informacji

Piotr Cugowski: media społecznościowe

Instagram: instagram.com/piotrcugowski_official/

Facebook: facebook.com/PiotrCugowski.AutoryzowanyFanPage/

Piotr Cugowski: biografia, kariera

Piotr Cugowski rozpoczął swoją karierę muzyczną w 1997 roku. Przełom nastąpił w 2002 roku, kiedy to zdobył główną nagrodę na Festiwalu w Zielonej Górze za wykonanie piosenki Czesława Niemena „Jednego serca”. Do najbardziej znanych piosenek, które Piotr Cugowski wykonywał ze swoim zespołem Bracia należą: „Za szkłem”, „Nad Przepaścią”, „Wierzę w lepszy świat” oraz „Po drugiej stronie chmur”.

Przez ostatnie trzy lata (2015-2018) Piotr Cugowski i jego brat Wojciech Cugowski (gitara, wokal) wraz z ojcem Krzysztofem Cugowskim tworzyli muzyczny projekt „Cugowski”. Dali setki koncertów w całej Polsce promując wspólną płytę „Cugowscy”.

We wrześniu 2018 Piotr Cugowski zadebiutował w roli jurora w dziewiątym sezonie The Voice of Poland. Swój pierwszy solowy album wydał w 2019 roku na swoje 40. urodziny. Pierwszy singiel z albumu zatytułowany „Kto nie kochał” miał swoją premierę w Polsce 23 października 2018 roku.

18 sierpnia 2021 roku ogłoszono, że pojawi się w trzecim sezonie The Voice Senior jako trener, zastępując Andrzeja Piasecznego.

Żoną Piotra Cugowskiego jest Eliza Tokarczyk, dziennikarka telewizyjna. Pobrali się w 2008 roku. W 2011 roku na świat przyszedł ich syn Piotr.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz