Piotr Rubik

Piotr Rubik urodził się 3 września 1968 roku w Warszawie. Jest polskim kompozytorem, dyrygentem i wiolonczelistą. Jest także producentem telewizyjnym i gospodarzem wielu produkcji muzycznych. Jest autorem muzyki symfonicznej pop na orkiestrę, w tym muzyki sakralnej, muzyki filmowej i estradowej.

Piotr Rubik wiek

Ile lat ma Piotr Rubik? W 2022 roku skończył 54 lata

Piotr Rubik wzrost

Ile wzrostu ma Piotr Rubik? To wysoki facet o 180cm wzrostu

Piotr Rubik waga

Ile waży Piotr Rubik? Brak informacji.

Piotr Rubik media społecznościowe

Piotr Rubik: Instagram: @piotr_rubik

Piotr Rubik: facebook.com/PiotrRubikMusic/

Piotr Rubik biografia

Piotr Andrzej Rubik pobierał lekcje gry na wiolonczeli od 7 roku życia, po czym kontynuował naukę w Wyższym Konserwatorium Muzycznym w Warszawie, Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina. Następnie brał udział w Jeunesses Musicales Internationales jako pierwsze skrzypce oraz uczęszczał na kursy kompozycji muzyki filmowej u Ennio Morricone w Sienie.

Jest producentem płyt m.in. Tytusa Wojnowicza, Małgorzaty Walewskiej, Katarzyny Skrzyneckiej, Michała Bajora, Georgina Tarasiuk, Edyty Górniak „Dotyk”.

Skomponował muzykę do piosenki „Dove Vai” z Quo Vadis, filmu Jerzego Kawalerowicza .

Jest autorem kilku utworów muzycznych do filmów telewizyjnych lub ramówek do programów telewizyjnych. Jego kompozycje promują programy na różne tematy np. gry wideo.

Od 2008 roku jest żonaty z modelką Agatą Paskudzką, z którą ma dwie córki: Helenę i Alicję.

Niektórzy krytycy muzyczni w Polsce sugerowali, że twórczość Rubika jest amatorska i banalna, zwłaszcza po ukończeniu kantaty „Zakochani w Krakowie”, skomponowanej na okoliczność 750 lecia miasta Kraków. Stanisław Krawczyński, rektor Akademii Muzycznej w Krakowie, nazwał „skandalem”, że jego Akademia została pominięta na rzecz Rubika na otwarcie obchodów 750-lecia. W tym samym czasie inna kompozytorka Krystyna Moszumańska-Nazar nazwała go „amatorem”, a krakowski filmowiec Artur Więcek retorycznie pytał, dlaczego jego (podatnika) pieniądze mają być wydawane na „pseudreligijną” pracę Rubika na festiwal.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz