Roksana Węgiel

Roksana Emilia Węgiel, znana pod pseudonimami Roxie i Roxie Węgiel, to wyjątkowa polska artystka urodzona 11 stycznia 2005 roku w Jaśle. Swoją drogę w muzyce zaczynała od występów w szkolnym zespole muzycznym, gdzie już wtedy jej talent i charyzma nie pozostawiały wątpliwości. Jej prawdziwy debiut miał miejsce w 2018 roku, kiedy to wzięła udział w pierwszej edycji programu The Voice Kids, który wygrała, zostając odkryciem roku. Rok ten okazał się przełomowy także ze względu na zwycięstwo w 16. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci, gdzie z utworem „Anyone I Want To Be” zdobyła uznanie międzynarodowej publiczności. Jako wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, Roxie Węgiel tworzy muzykę w gatunku popowym, która łączy w sobie świeżość i energetyzm. Jej utwory cieszą się popularnością w Polsce i za granicą, a artystka zdobyła wiele nagród i wyróżnień, w tym prestiżową Europejską Nagrodę Muzyczną MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy w 2019 roku.

Roksana Węgiel: wiek

Ile lat ma Roksana Węgiel? Urodziła się 11 stycznia 2005 roku, w 2023 roku skończyła 18 lat.

Roksana Węgiel: wzrost

Ile ma wzrostu Roksana Węgiel? 150cm

Roksana Węgiel: waga

Ile waży Roksana Węgiel? Brak informacji

Roksana Węgiel: media społecznościowe

Instagram: instagram.com/roxie_wegiel/
Facebook: facebook.com/roxiewegiel/

Roksana Węgiel: biografia, kariera, rodzina

Roksana Węgiel – życie prywatne i edukacja

Roksana Węgiel urodziła się 11 stycznia 2005 roku w Jaśle. Jej rodzicami są Edyta i Rafał Węglowie. Ojciec Roksany zajmuje się handlem, natomiast matka pracowała jako kosmetyczka, lecz porzuciła swoją pracę, aby wspierać córkę w karierze muzycznej. Roksana ma dwóch młodszych braci – Maksymiliana i Tymoteusza.

Roksana ukończyła Szkołę Podstawową nr 4 w Jaśle i uczęszczała do Szkoły Muzycznej I stopnia, gdzie uczyła się gry na fortepianie. W wieku ośmiu lat zaczęła również brać lekcje śpiewu, a niedługo potem dołączyła do parafialnej scholi dziecięcej. W 2013 roku rozpoczęła współpracę z Jasielskim Domem Kultury, a także była członkinią hip-hopowej grupy tanecznej R-Revolution.

Kariera muzyczna

W 2015 roku Roksana zagrała w teledysku do piosenki zespołu disco polo, Rompey, o tytule „Mam obsesję”. W 2016 roku wzięła udział w programie Petersburski Music Show, emitowanym w Telewizji Polskiej. Jesienią 2017 roku wzięła udział w pierwszej edycji programu TVP2 The Voice Kids. Podczas „przesłuchań w ciemno” zaśpiewała piosenkę Beyoncé „Halo” i przeszła do kolejnego etapu, dołączając do drużyny Edyty Górniak. Dzięki swojemu talentowi i ujmującej osobowości, zakwalifikowała się do odcinków na żywo i dotarła do finału, który odbył się 24 lutego 2018 roku. W finale zaprezentowała trzy piosenki, w tym premierowy utwór „Żyj”, dzięki czemu zajęła pierwsze miejsce w głosowaniu telewidzów. W nagrodę podpisała kontrakt płytowy z Universal Music Polska. 6 kwietnia 2018 roku na serwisie YouTube zaprezentowała teledysk do swojego debiutanckiego singla „Żyj”. 22 lipca tego samego roku wystąpiła w koncercie „Lato, muzyka, zabawa” – wakacyjnej trasie przygotowanej przez TVP2. 17 sierpnia wydała drugi singiel, „Obiecuję”.

Roksana Węgiel została wybrana przez TVP na reprezentantkę Polski podczas 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Mińsku, który odbył się 21 września 2018 roku. Jej utwór „Anyone I Want to Be” zyskał dużą popularność, a sama Roksana szybko stała się rozpoznawalną postacią w świecie muzyki.

W październiku 2018 roku Roksana zaprezentowała swoją pierwszą kolekcję ubrań „Roxie”, którą stworzyła we współpracy z marką Reporter Young. Wkrótce potem premierę miał singiel „Zatrzymać chwilę”, który Roksana nagrała razem z Edytą Górniak na potrzeby promocji filmu animowanego Hotel Transylwania 3. W filmie tym Roksana użyczyła również głosu postaci Lucy.

25 listopada 2018 roku Roksana wygrała finał Eurowizji Junior, zdobywając łącznie 215 punktów. Wkrótce potem wydała singiel „Święta to czas niespodzianek”, który nagrała z Zuzanną Jabłońską i 4Dreamers. 5 grudnia tego samego roku Roksana zaprezentowała akustyczną wersję swojego utworu „Anyone I Want to Be” podczas programu telewizyjnego Wielki Test o Europie, który był emitowany na żywo przez TVP1. Na koniec roku, 31 grudnia, Roksana wystąpiła podczas koncertu sylwestrowego Sylwester Marzeń z Dwójką w Zakopanem.

W styczniu 2019 roku Roksana uzyskała nominację do nagrody Fryderyka w kategorii Fonograficzny debiut roku. TVP wyemitowała również jej gościnny występ w jednym z odcinków drugiej edycji The Voice Kids. W lutym tego samego roku Roksana pojawiła się na gali rozdania Bestsellerów Empiku, gdzie wykonała dwa autorskie single: „Anyone I Want to Be” i „Żyj”. Za ten drugi utwór Roksana otrzymała złotą płytę. Była również gościem muzycznym podczas meczu koszykarskiego Polska-Holandia.

W kwietniu 2019 roku Roksana wydała nową wersję teledysku do swojego utworu „Anyone I Want to Be”, który został zrealizowany na potrzeby promocji filmu animowanego Manu. Bądź sobą! Niedługo potem, 12 kwietnia, Roksana zaprezentowała singiel „Lay Low”.

Po tym sukcesie, w 2019 roku została ambasadorką młodzieżowej marki St.Right i wystąpiła w kampanii reklamowej zestawu Junior Box sieci Play. 14 maja tego samego roku pojawiła się jako gość podczas pierwszego półfinału 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie i udzieliła wywiadu na żywo. 14 czerwca wystąpiła podczas koncertu „Od Opola do Opola” w ramach 56. KFPP w Opolu, a 26 lipca wystąpiła na Międzynarodowym Festiwalu Talentów im. Anny German w Zielonej Górze, gdzie zaśpiewała piosenkę Anny German „Tańczące Eurydyki”.

22 sierpnia Roksana Węgiel została ogłoszona prowadzącą Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 wraz z Idą Nowakowską i Aleksandrem Sikorą, a także została ambasadorką wydarzenia. W październiku 2019 roku wyruszyła w pierwszą trasę koncertową po Polsce, a 31 grudnia zagrała w Gdańsku oraz Zakopanem podczas koncertu TVP2 „Sylwester marzeń”.

W 2020 roku, 24 stycznia, Roksana Węgiel wystąpiła podczas koncertu charytatywnego „Artyści dla Mai” w warszawskim klubie Stodoła, a 4 lutego otrzymała platynową płytę za album Roksana Węgiel podczas gali Bestselery Empiku 2019. 5 października miała premierę singiel „Tajemnice”, który nagrała w duecie z Pawbeatsem na potrzeby promocji filmu Tajemniczy ogród, do którego użyczyła głosu głównej postaci (Mary Lennox).

W listopadzie 2020 roku wystąpiła jako gość specjalny podczas 18. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Warszawie, śpiewając utwór „Arcade” z Duncanem Laurence’em i Viki Gabor. Rok zakończyła występem podczas koncertu sylwestrowego Sylwester Marzeń z Dwójką w Ostródzie.

W styczniu 2021 roku Roksana Węgiel prowadziła codzienny magazyn Ferie z TVP, emitowany na TVP3. W tym czasie odrzuciła propozycję reprezentowania Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji. 14 marca pojawiła się gościnnie w programie MasterChef Junior Polska.

W 2021 roku wydała swój pierwszy singiel niezależnie, poza wytwórnią Universal Music Polska, którym był utwór „Korona”. Wkrótce potem wystąpiła na Europejskim Stadionie Kultury w Rzeszowie oraz zaśpiewała gościnnie w teledysku Ekipy „Napad na bank”. Latem 2021 roku brała udział w kilku koncertach w ramach Lato muzyka zabawa. Wakacyjna trasa Dwójki, a także została jedną z prowadzących programu typu talent show TVP2 You Can Dance – Nowa generacja.

W sierpniu Roksana Węgiel pojawiła się na Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej „Jasna Strona Mocy – Abba, Ojcze” z utworem „Błogosławieni miłosierni”. Wzięła też udział w konkursie o Bursztynowego Słowika podczas Top of the Top Sopot Festival 2021 z piosenką „Korona”. Roksana wystąpiła również na Earth Festivalu w Uniejowie, a na otwarciu prezentacji jesiennej konferencji ramówkowej TVP zaśpiewała utwór „Levitating”. W tym samym okresie wydała singiel „Kanaryjski” wraz z teledyskiem i wzięła udział z piosenką „Korona” w konkursie Przebój Lata RMF FM i Polsatu na festiwalu Magiczne zakończenie wakacji w Kielcach.

We wrześniu 2021 roku Roksana Węgiel wystąpiła z utworem „Anyone I Want To Be” na 58. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu podczas koncertu „Wielkie Przeboje Małego Ekranu”. Następnie wystąpiła na koncercie premier, w którym zaśpiewała piosenkę „Korona”. W tym czasie pojawił się też teledysk do piosenki Magdy Beredy „Bluza w rozmiarze L”, w którym zagrała Węgiel.

W październiku 2021 roku Roksana Węgiel wystąpiła na koncercie „BohaterON Miłość bez jutra” oraz na gali French Touch 2021. W listopadzie wydała teledysk do utworu „Nowa ja”. Rok 2021 zakończyła występem na Sylwestrze marzeń z Dwójką.

W lipcu 2022 roku, artystka wydała swój najnowszy singiel pt. „Alone”, którego nagranie było efektem współpracy z producentem muzycznym Komodo. Utwór zyskał tak dużą popularność, że został oficjalnie zremiksowany przez 2Lies. 12 sierpnia, artystka wydała kolejny singiel pt. „Głośniej”, do którego został nakręcony teledysk. 6 grudnia, z okazji Wielkiego Koncertu Piosenek Świątecznych TVP, artystka wystąpiła w tercecie z Eweliną Lisowską i Kasią Moś, wykonując piosenkę „Kto wie?”. W dniu swoich 18 urodzin, 11 stycznia 2023 roku, artystka wydała swój najnowszy singiel pt. „Ciche szepty”, jednocześnie ogłaszając premierę swojego nowego albumu o tytule 13+5. Artystka promowała płytę także za pomocą singli „Miasto” i „Jak na filmach”.

W 2018 roku była związana z białoruskim piosenkarzem Danielem Jastremskim, którego poznała podczas 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Jednakże, jej ostatni związek został ujawniony 10 stycznia 2023 w wywiadzie dla portalu Plejada.pl. W tym wywiadzie, potwierdziła swój związek z producentem muzycznym Kevinem Mglejem, urodzonym w 1996 roku, z którym pracowała nad swoim najnowszym albumem o tytule 13+5. Węgiel zawsze była szczera i otwarta w kwestiach dotyczących jej prywatnego życia, co przysporzyło jej fanów, którzy zawsze wspierają ją w jej karierze muzycznej.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz