Kasia Cerekwicka

Kasia Cerekwicka urodziła się 17 marca 1980 w Koszalinie, to polska piosenkarka pop. Śpiewa odkąd była małą dziewczynką. W 1997 roku, w wieku 17 lat, wygrała popularny polski program Szansa na sukces.

Kasia Cerekwicka: wiek

Ile lat ma Kasia Cerekwicka? W 2022 roku skończyła 42 lat.

Kasia Cerekwicka: wzrost

Ile ma wzrostu Kasia Cerekwicka? 168cm

Kasia Cerekwicka: waga

Ile waży Kasia Cerekwicka? 60kg

Kasia Cerekwicka: media społecznościowe

Instagram: instagram.com/kasia_cerekwicka_official_/

Facebook: facebook.com/kasiacerekwicka/

Kasia Cerekwicka: biografia, kariera

Kasia Cerekwicka nagrała cztery płyty. Pierwszą była Mozaika z 2000 roku. W 2007 roku Kasia przyznała, że ​​nie lubi Mozaiki i nie dziwi się, że nie była popularna w Polsce. Jej kolejnym albumem był Feniks. W 2006 roku uczestniczyła ze swoją piosenką „Na kolanach” na Konkursie Piosenki Eurowizji 2006, w którym zajęła 1-wsze miejsce w remisie z Ich Troje, ale zgodnie z regulaminem grupa została wysłana do reprezentowania Polska ze względu na wyższy wynik w telewizji i zajęli 11-te miejsce w półfinale, ale dla Kasi jej piosenka stała się hitem roku w Polsce i niektórych innych częściach Europy. „Ostatnia Szansa” był jej drugim singlem z Feniks, który osiągnął pierwsze miejsce na MTV Polska. Wydała „Potrafię kochać” jako swój trzeci singiel.

Drugi album Kasi Cerekwickiej Feniks katapultował jej karierę do statusu supergwiazdy. Podczas gdy jej dwa wielkie przeboje „Na Kolana” i „Potrafię kochać” były nucone w całej Polsce, jej album studyjny szybko osiągnął prestiżową platynę. Zdobyła Superjedynkę za Płytę Roku i Festiwal Opole 2006, a następnie zdobyła nagrodę Karlshamn Baltic Festival 2006 w Szwecji 22 lipca piosenką „Na Kolana”.

Brała udział w stacji TVN w Tańcu z Gwiazdami zajmując 4 miejsce i dziesięć gwiazdek. Jej najnowszy singiel „SOS” zdobył popularność we wszystkich rozgłośniach radiowych i był kandydatem do reprezentacji Polski na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot 2007, ale niestety nie osiągnął sukcesu.

8 października 2007 Cerekwicka wydała swój trzeci nowy album Pokój 203.
Kasia zdecydowała się ponownie wziąć udział w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot 2008 z piosenką „Nie Ma Nic” i zajęła 4 miejsce w konkursie. Kasia Cerekwicka nazywana jest „polską Mariah Carey”.

Po kilku teledyskach nr 1 w MTV Polska, była nominowana do nagrody Best Polish Act na MTV Europe Music Awards 2008 wraz z Afromental, Hey, Anią Dąbrowską, ale przegrała z grupą Feel, która przeszła do następnej rundy w kategorii Best European Act.

Od marca do maja 2015 brała udział w trzecim sezonie programu Telewizji Polskiej Twoja twarz brzmi znajomo, gdzie zajęła szóste miejsce. Występuje tam między innymi jako Mariah Carey, Michael Bolton, Annie Lennox grupy z Eurythmics, Lauryn Hill z The Fugees czy Adele.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz