Tomasz Sekielski

Tomasz Sekielski to urodzony 24 stycznia 1974 roku polski dziennikarz oraz pisarz powieści. Jest autorem licznych reportaży oraz filmów dokumentalnych, a w szczególności słynnego Tylko nie mów nikomu, nakręconego w 2019 roku. Ten film dokumentalny skupia się na kwestii wykorzystywania seksualnego dzieci w polskim Kościele katolickim, co wywołało ogólnopolską debatę i dyskusję na ten temat.

Tomasz Sekielski: wiek

Ile lat ma Tomasz Sekielski? W 2022 roku skończył 49 lat

Tomasz Sekielski: wzrost

Ile wzrostu ma Tomasz Sekielski? 187 cm wzrostu

Tomasz Sekielski: waga

Ile waży Tomasz Sekielski? brak informacji

Tomasz Sekielski: media społecznościowe

Instagram: instagram.com/tomaszsekielski/

Facebook: facebook.com/Sekielski/

Tomasz Sekielski: biografia, kariera

Wcześniej wraz z Andrzejem Morozowskim był współgospodarzem talk show Teraz my! w stacji TVN. W 2006 roku śledztwo dziennikarskie prowadzone przez Sekielskiego i Morozowskiego ujawniło propozycję korupcji politycznej wybitnych polityków rządzącej partii Samoobrona skierowaną do innego posła, co spowodowało kryzys polityczny w Polsce.

Przez całą swoją karierę zawodową był związany z redakcjami TVN, TVN24, TVP1, TVP Info, Wprost, Nowa TV, Wirtualna Polska i Onet. Na początku 2018 roku uruchomił swój niezależny kanał na YouTube.

Jego ojciec Krzysztof Sekielski był nauczycielem języka rosyjskiego i pracował w bydgoskim liceum. Tomasz Sekielski urodził się w Bydgoszczy w 1974 roku. Ma młodszego brata Marka.

Ukończył technikum, początkowo pracował w Katolickim Radiu VOX w Bydgoszczy. Następnie pracował kolejno w Radiu Wawa i Radiu Dla Ciebie.

Od 1997 do 2006 był reporterem Faktów TVN, relacjonując m.in. wojnę w Kosowie, zatonięcie Kurska pod Murmańskiem oraz prace komisji śledczej w sprawie Rywina. Był także gospodarzem piątkowej edycji programu Kropka nad i oraz był twórcą i prowadzącym kolejny program „100 dni premiera”.

W 2006 roku Sekielski i Morozwoski nagrali ukrytą kamerą rozmowy posłanki Renaty Beger z kilkoma prominentnymi politykami partii Samoobrona, będącej wówczas w koalicji rządzącej w Polsce. Tematem rozmów było wsparcie, jakiego Beger miał udzielić PiS w zamian za korzyści polityczne. We wrześniu 2006 roku ujawnione taśmy wywołały w Polsce kryzys polityczny, nazwany później aferą taśmową.

Od 4 listopada 2006 do 25 stycznia 2008 Sekielski prowadził w TVN24 autorski program prezentujący weekendowe wydania Magazynu 24 godziny. Od stycznia 2011 do kwietnia 2012 prowadził program Czarno na białym w TVN24. W kwietniu 2012 roku, po prawie 15 latach pracy, odszedł z TVN.

Od października 2012 do stycznia 2015 prowadził cotygodniowe audycje poranne w Radiu Tok FM; najpierw w poniedziałki, potem w środy. Od stycznia 2013 do czerwca 2016 prowadził program Po prostu w TVP1. Od stycznia do sierpnia 2014 prowadził program Woronicza 17 w TVP Info.

Od listopada 2016 do października 2017 prowadził program Teraz ja! program w Nowej Telewizji. Na początku 2018 roku uruchomił swój kanał na YouTube. 19 kwietnia 2018 roku rozpoczął współpracę z Wirtualną Polską, gdzie prowadził swojego wideobloga. 28 listopada 2018 został jednym z prowadzących program Onet Poranek, emitowany na Onet.pl.

11 maja 2019 Sekielski opublikował swój film dokumentalny Tylko nie mów nikomu, na YouTube. Film dotyczył wykorzystywania seksualnego dzieci w Kościele katolickim w Polsce i wywołał ogólnokrajową dyskusję, oglądano go w ciągu pierwszych 10 dni w Internecie ponad 20 milionów razy. Kilka godzin po premierze Prymas Polski Wojciech Polak i abp Stanisław Gądecki wydali oświadczenia w tej sprawie. Emisja Telewizyjna filmu nastąpiła kilka dni później w TVN.

Tomasz Sekielski ma żonę, Annę, oraz dwoje dzieci: córkę Julię i syna Łukasza.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz