Maria Sadowska

Maria Sadowska urodziła się 27 czerwca 1976 w Warszawie, to polska piosenkarka pop, producent muzyczny, scenarzysta i reżyser filmowy.

Maria Sadowska: wiek

Ile lat ma Maria Sadowska? W 2022 roku skończyła 46 lat.

Maria Sadowska: wzrost

Ile ma wzrostu Maria Sadowska? brak informacji

Maria Sadowska: waga

Ile waży Maria Sadowska? brak informacji

Maria Sadowska: media społecznościowe

Maria Sadowska: instagram.com/mariasadowska/

Maria Sadowska: facebook.com/sadowskamaria/

Maria Sadowska: biografia, kariera

Ojciec Sadowskiej to kompozytor, a matka jest wokalistką jazzową. Zadebiutowała jako piosenkarka w wieku 14 lat, a w wieku 17 lat wyprodukowała musical, w którym napisała i skomponowała muzykę przewodnią oraz zagrała główną rolę.

Sadowska wydała swój pierwszy album Jutro w 1995 roku. Dwa lata później, w 1997 roku, wydała swój drugi i trzeci album, Lucky Star i Crazy. Utwór tytułowy tego ostatniego znalazł się w siódmym numerze Dancemania, a dwie piosenki z Lucky Star, „Maybe Baby” i „Lucky Star”, pojawiły się odpowiednio w Dancemania 8 i Dancemania 9.

W 2004 Sadowska wydała swój czwarty album zorientowany na taniec jazzowy, „Sadowska Marysia”, który osiągnął 38. miejsce na polskiej liście przebojów OLiS.

Jej piąty album, Tribute to Komeda, był dosłownie hołdem dla Krzysztofa Komedy. W roku wydania – 2006 – album osiągnął 11. miejsce na liście przebojów OLiS i ​​uzyskał status złotej płyty. W następnym roku, 2007, wystąpiła w brytyjskim programie telewizyjnym Dancing on Ice i wydała swój szósty album Gwiazda dla każdego.

Jej debiutancki film fabularny ”Dzień kobiet” miał premierę w 2013 roku i otrzymał główną nagrodę na 22. Festiwalu Filmowym w Cottbus.

Sadowska była jurorem trzeciego i czwartego sezonu polskiego programu telewizyjnego The Voice of Poland, w którym uczestnicy z jej zespołu dwukrotnie wygrywali. Wróciła do sędziowania w szóstym sezonie i ponownie wygrała.

W 2019 roku Maria Sadowska wzięła udział w reality show TVN – ​​Gwiazdy i wcieliła się w tytułową bohaterkę – Kreta Agent.

Sadowska jest córką kompozytora Krzysztofa Sadowskiego i piosenkarki Liliany Urbańskiej. Uzyskała drugi stopień w klasie fortepianu w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie wkrótce po wydaniu Lucky Star i Crazy. Ukończyła również PWSFTviT w Łodzi w 2002 roku.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz