Cezary Pazura

Cezary Andrzej Pazura urodził się 13 czerwca 1962 roku w Tomaszowie Mazowieckim. To polski aktor filmowy, osobowość telewizyjna, komik, piosenkarz. Popularność przyniosły artyście takie filmy jak: „Kiler”, „Psy” i „Chłopaki nie płaczą „.

Cezary Pazura wiek

Ile lat ma Cezary Pazura? W 2022 roku skończył 60 lat

Cezary Pazura wzrost

Ile wzrostu ma Cezary Pazura? To wysoki facet 185 cm wzrostu

Cezary Pazura waga

Ile waży Cezary Pazura? 84kg

Cezary Pazura media społecznościowe

Instagram: instagram.com/czarekpazura/

Facebook: facebook.com/pazura.cezary/

Cezary Pazura biografia, kariera

Pazura uczęszczał do szkoły teatralnej przy PWSFTViT w Łodzi , którą ukończył w 1986 roku. W tym samym roku zadebiutował w filmie. Na początku lat 90 podniósł swoją aktorską rangę, grając u boku Bogusława Lindy, na jednego z najpopularniejszych aktorów filmowych w Polsce. Przełom nastąpił w filmie akcji „Psy” w 1992 roku oraz w komedii „Kiler” jako Jerzy Kiler. Polski magazyn fachowy Film przyznał mu tytuł najlepszego aktora w kraju w latach 1993, 1997 i 2003. Jego młodszy brat Radosław Pazura również jest aktorem. Cezary Pazura był żonaty z ukraińską aktorką Weroniką Marczuk-Pazura.

W młodym wieku przyszły aktor studiował w szkole muzycznej w klasie klarnetu i fortepianu. W 1986 roku Cezary Pazura ukończył Państwową Wyższą Szkołę Aktorską w Łodzi . Na początku swojej kariery związany był ze sceną teatralną: zaraz po ukończeniu szkoły aktorskiej grał w Warszawskim Teatrze Myśliwskim (debiutował w lipcu 1983), później w latach 1992-1993 pracował w Teatrze Powszechnym. Debiut filmowy miał miejsce w filmie przygodowym z 1986 roku „Czarne stopy „. Jako reżyser po raz pierwszy spróbował swoich sił w 2007 roku, kręcąc jeden z odcinków serialu „Faceci do wzięcia”. Od kwietnia 2008 prezenter telegry „Strzał w 10” ​​. Oprócz aktorstwa znany jest również z improwizowanych występów komediowych oraz działalności dubbingowej („Asterix i Obelix: Misja Kleopatra” – Numerabis, „Podwodni bracia” – Oscar, „Epoka lodowcowa” – Sid i głos Różowej Pantery w grze komputerowej.

Od października 1998 roku aktor ma swoją osobistą gwiazdę w Alei Gwiazd w Łodzi.

Aktor był dwukrotnie żonaty. Druga żona Cezarego Pazury była z pochodzenia Ukrainką, a obecnie jego małżonką jest polska aktorka i producentka Weronika Marczuk-Pazura. Ma córkę Anastazję (ur. 1990) z pierwszego małżeństwa.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz