Zbigniew Zamachowski

Zbigniew Zamachowski, urodził się 17 lipca 1961 roku w Brzezinach pod Łodzią jest aktorem i kompozytorem polskim, karierę filmową rozpoczął w 1981 roku rolą w filmie Krzysztofa Rogulskiego Wielka Majówka. Jeśli chodzi o jego karierę teatralną, rozpoczęła się ona w grudniu 1983 roku.

Zbigniew Zamachowski: wiek

Ile lat ma Zbigniew Zamachowski? W 2022 roku skończył 61 lat

Zbigniew Zamachowski: wzrost

Ile wzrostu ma Zbigniew Zamachowski? 170 cm wzrostu

Zbigniew Zamachowski: waga

Ile waży Zbigniew Zamachowski? 80kg

Zbigniew Zamachowski: media społecznościowe

Instagram: instagram.com/zbyszekzamachowski/

Facebook: facebook.com/Zamachowski.Zbigniew/

Zbigniew Zamachowski: biografia, kariera

Zbigniew Zamachowski, urodzony w Brzezinach, to polski aktor, absolwent technikum i szkoły muzycznej. W wieku dziecięcym brał udział w konkursie wokalnym „Tomaszowska Wiosna” w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie kilkukrotnie odnosił zwycięstwa.

Swoją filmową karierę rozpoczął w 1981 roku, grając w „Wielkiej majówce” Krzysztofa Rogulskiego. W teatrze zadebiutował w grudniu 1983 roku, a już dwa lata później zdobył nagrodę za rolę Pianisty w przedstawieniu „Syn marnotrawny” na III Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych w Łodzi. W 1985 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSFTiT w Łodzi.

Za swoje osiągnięcia aktorskie w teatrze i filmie otrzymał wiele nagród, w tym Nagrodę im. Stanisława Wyspiańskiego I stopnia oraz Nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza za sezon 1992/1993. W Teatrze Studio w Warszawie zagrał między innymi rolę Wojnickiego w „Wujaszku Wani” Antona Czechowa oraz tytułową rolę w „Płatonowie” Czechowa w Teatrze Telewizji. Występował również na deskach Teatru Narodowego oraz Teatru Scena Prezentacje w Warszawie.

Poza aktorstwem, Zbigniew Zamachowski jest również wykładowcą piosenki aktorskiej w warszawskiej Akademii Teatralnej oraz członkiem Rady Fundacji Centrum Twórczości Narodowej. W 2012 roku był jurorem w programie rozrywkowym TVP2 „Bitwa na głosy”, a od kwietnia do października 2013 roku współprowadził piątkowe wydania porannego programu TVP2 „Pytanie na śniadanie”. Od 2020 roku prowadzi audycję radiową pt. „Zamach na dziesiątą muzę” w Radiu Nowy Świat, gdzie jest także członkiem redakcji muzycznej.

Zbigniew Zamachowski przez całe swoje życie przeszedł przez trzy związki małżeńskie. Pierwszą jego żoną była Anna Komornicka, natomiast drugą – Aleksandra Justa. Z tą drugą aktor ma czwórkę dzieci: Marię, Antoniego, Tadeusza i Bronisławę. W maju 2014 roku aktor ożenił się z Moniką Richardson, jednak para w maju 2021 roku postanowiła się rozstać.

Poza aktorstwem, Zbigniew Zamachowski lubi spędzać czas na uprawianiu sportów takich jak piłka nożna, tenis lub golf. Ponadto, w 2010 roku aktor został członkiem komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed przyspieszonymi wyborami prezydenckimi.

Zbigniew Zamachowski jest uznawany za zasłużonego mieszkańca Brzezin, co potwierdza przyznanie mu honorowego obywatelstwa miasta. Ponadto, jego popularność i wkład w polską sztukę aktorską został uwieczniony w postaci gwiazdy, którą aktor posiada przed Szkołą Podstawową nr 2 w Brzezinach.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz