Joanna Jabłczyńska

Joanna Jabłczyńska to polska artystka, która urodziła się w Warszawie 9 grudnia 1985 roku. Jest młodszą z rodzeństwa, ma starszą siostrę Magdalenę, która jest policjantką i zajmuje się hodowlą bydła. Ponadto, ma również przyrodniego brata pochodzącego ze strony ojca. W 2004 roku uczęszczała do Liceum im. Miguela de Cervantesa w Warszawie, gdzie uczęszczała do klasy o profilu biologiczno-chemicznym. Dodatkowo, Joanna posługuje się językiem angielskim i hiszpańskim.

Joanna Jabłczyńska: wiek

Ile lat ma Joanna Jabłczyńska? W 2022 roku skończyła 37 lat

Joanna Jabłczyńska: wzrost

Ile ma wzrostu Joanna Jabłczyńska? 166cm

Joanna Jabłczyńska: waga

Ile waży Joanna Jabłczyńska? 60kg

Joanna Jabłczyńska: media społecznościowe

Instagram: instagram.com/joannajablczynska/

Facebook: facebook.com/jablczynskajoanna/

YouTube: youtube.com/@joannajabczynska6735

Joanna Jabłczyńska: biografia, kariera

Joanna Jabłczyńska w 2009 roku ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a w 2014 odbyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie oraz uzyskała stopień doktora w zakresie doradców inwestycyjnych i analityków papierów wartościowych w Akademii Leona-Koźmińskiego. We wrześniu 2016 r. rozpoczęła kolejne studia podyplomowe, tym razem z zakresu prawa amerykańskiego.

Joanna Jabłczyńska po ukończeniu aplikacji prawniczej otworzyła kancelarię Clever One w Warszawie. W październiku 2015 roku prowadzi zajęcia dydaktyczne w ramach studiów podyplomowych z zakresu prawa mediów i prawa autorskiego na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Pod koniec 2015 roku wiele serwisów informowało o jej rzekomych problemach zawodowych jako prawnika, wynikających z niewystarczająco profesjonalnego podejścia do zawodu oraz postępowań dyscyplinarnych  jak i odejścia od Clever One. Po odejściu z kancelarii Clever One, od 2016 do 2019 jest współwłaścicielem i radcą prawnym warszawskiej kancelarii. Po odejściu również z tej kancelarii, w 2019 roku założyła własną Kancelarię pod nazwą Joanna Jabłczyńska Kancelaria Prawna.

Karierę artystyczną rozpoczęła w 1993 roku po zdobyciu kwalifikacji do stworzenia zespołu dziecięcego w programie Fasolki. Po kilku tygodniach pojawia się na scenie, a następnie w programie telewizyjnym Tik-Tak. Z czasem została solistką Fasolek i występowała z zespołem w kraju i za granicą. Po odejściu z Fasolek występowała w zespole teatralnym Kabaret, następnie została prowadzącą programu dla dzieci Teleranek.

W 1997 i 1998 Joanna Jabłczyńska miała epizodyczne role w dwóch sztukach wystawionych dla Teatru Telewizji, a w 1999 zadebiutowała jako aktorka w serialach: Klan i Trzy razy Zera. W 2002 roku była wychowanką Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. Współpracuje ze studiem piosenki Dorożkarnia oraz śpiewa w grupie ViniBand. W 2003 roku zagrała rolę Marty Konarskiej w serialu TVN Na Wspólnej co zapewniło jej ogólnopolską popularność. Bierze udział w programach rozrywkowych, takich jak Taniec z Gwiazdami, Jak oni śpiewają .

W 2008 roku wraz z innymi wykonawcami brała udział w nagraniu albumu z wierszami dla dzieci. W październiku 2010 wydała swój debiutancki singiel Papparapa, promujący wydaną 22 listopada 2010 r. przez wytwórnię QM Music. Nagrywa piosenki i wiersze dla dzieci, które wydawane są na płytach CD, będących kompilacją utworów w wykonaniu innych artystów. Dodatkowo wydaje kilka książek jako audiobooki. Jest aktorką dubbingową, zarówno do filmów, jak i do gier komputerowych.

W 2007 roku Joanna Jabłczyńska wraz ze współautorem Marcinem Przewoźniakiem wydała swoją pierwszą książkę skierowaną do młodzieży „Współczesny savoir-vivre dla nastolatków”.

Wizerunek Joanny Jabłczyńskiej pojawia się na wielu okładkach tytułów kolejnych magazynów, m.in. kobiecych tygodników czy miesięczników, Na Żywo, polskich wydań Gali, Viva!, Cosmopolitan czy Glamour, miesięczniki o zdrowiu i urodzie, Samo Zdrowie czy Uroda. Jednocześnie odrzuca propozycję udziału w nagiej sesji zdjęciowej dla męskiego miesięcznika Playboy.

Startowała w zawodach biegowych i triathlonowych, a początkowo także w kolarstwie górskim.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz