Liliana Głąbczyńska

Liliana Głąbczyńska, znana jako Liliana Komorowska urodziła się 11 1956 kwietnia w Gdańsku, jest polską aktorką i reżyserką. Jest żoną reżysera, kompozytora i montażysty z Quebecu, Christiana Duguay.

Liliana Głąbczyńska: wiek

Ile lat ma Liliana Głąbczyńska? W 2022 roku skończyła 66 lat.

Liliana Głąbczyńska: wzrost

Ile ma wzrostu Liliana Głąbczyńska? 172cm

Liliana Głąbczyńska: waga

Ile waży Liliana Głąbczyńska? brak informacji

Liliana Głąbczyńska: media społecznościowe

Instagram: instagram.com/lilakomorowska/

Facebook: facebook.com/Liliana.Komorowska.Glabczynska.official/

Liliana Głąbczyńska: biografia, kariera

Liliana Głąbczyńska uczyła się w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, którą ukończyła w 1979 roku. Na scenie debiutowała rok później w sztuce Arthura Millera Czarownice z Salem, gdzie zagrała rolę Abigail Williams, za którą otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki – Nagroda Polskiej Akademii Telewizyjnej. W tym okresie zagrała wiele innych znaczących ról, w szczególności Roxane w sztuce de Bergerac Cyrano Edmonda Rostanda oraz prostytutkę w sztuce Śmierć wędrownego handlarza Arthura Millera, u boku wielkiego artysty Tadeusza Łomnickiego.

W 1985 roku Liliana Głąbczyńska zdecydowała się pozostać w Stanach Zjednoczonych po nakręceniu tam Wojny i miłości w reżyserii izraelskiego reżysera i scenarzysty Moshe Mizrahiego.

Wychodziła za mąż trzy razy. Jej pierwszym mężem jest Michał Urbaniak, drugim Christian Duguay, z którym ma syna Sebastiana i córkę Natalię. Od 2006 roku jej mężem jest przedsiębiorca Bernard Poulin. Aktorka poznała swojego drugiego męża, kanadyjskiego reżysera Christiana Duguay, na planie filmu science-fiction Skanery III – Moc maksymalna.

Po amerykańskim filmie Wojna i miłość z Kyrą Sedgwick, Komorowska została w USA, gdzie kontynuowała swoją karierę. Przed kamerą stanęła w ponad 40 rolach, podczas kręcenia horroru science fiction Skanery III poznała swojego przyszłego męża, kanadyjskiego reżysera Christiana Duguay.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz