Ralph Kamiński

Rafał Stanisław Kamiński urodził się 8 listopada 1990 na Podkarpaciu w miejscowości Jasło, zawodowo znany jako Ralph Kamiński, to polski piosenkarz i autor tekstów eksperymentujący ze stylami muzycznymi, w tym alternatywnym popem i muzyką kameralną. Laureat im. Grzegorza Ciechowskiego „Nagrody Artystycznej Miasta Torunia” w 2020 roku oraz dwóch nominacji podczas 26 Gali Fryderyków.

Ralph Kamiński: wiek

Ile lat ma Ralph Kamiński? Urodził się 8 listopada 1990 roku, w 2022 roku skończył 32 lata.

Ralph Kamiński: wzrost

Ile ma wzrostu Ralph Kamiński? 180cm

Ralph Kamiński: waga

Ile waży Ralph Kamiński? Brak informacji

Ralph Kamiński: media społecznościowe

Ralph Kamiński: instagram @ralphkaminski

Ralph Kamiński: facebook.com/kaminskiralph/

Ralph Kamiński: biografia, kariera

Rafał Kamiński urodził się i wychował w Jaśle. Jego matka jest nauczycielką. Ma młodszego brata Wiktora. Jego kuzynem jest wokalista Michał Szpak, sam Ralph potwierdził to w programie Kuby Wojewódzkiego.

Już jako dziecko zainteresował się muzyką. W wieku 11 lat Kamiński zaczął uczęszczać na zajęcia wokalne w Jasielskim Domu Kultury. Studiował sztukę i muzykę, by w 2010 roku rozpocząć profesjonalną karierę muzyczną. Kamiński jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Studiował również na Wydziale Pop Codarts University for the Arts w Rotterdamie.

Wiosną 2017 roku dopadła go depresja. O chorobie i dwóch latach psychoterapii opowiadał w utworze „D Club” w i innych utworach swojej płyty pt. Młodość . Jest wegetarianinem, o czym informuje z ogromną dozą żartu i powagi.

W 2009 roku wystąpił w jednym z odcinków TVP2 programu Szansa na Sukces, wykonując piosenkę zespołu Perfect „Objazdowe nieme kino”. W 2012 roku wziął udział w drugiej edycji TVN X Factor gdzie wykonał piosenkę Norah Jones „ Don’t Know Why”. Odpadł na etapie eliminacyjnym.

6 czerwca 2016 wystąpił na koncercie „Scena Alternatywna” podczas 53 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. 14 listopada wydał swój debiutancki album studyjny zatytułowany „Morze”. Płytę promowały single: „Podobno”, „Zawsze” i „Meybick Song”. W 2017 wystąpił na Open’er Festival, a w czerwcu 2018 wystąpił na Orange Warsaw Festival.

W 2019 roku zwyciężył w finale 40-tego Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, dzięki spektaklowi „Witamy w naszej bajce” z musicalu opartego na Akademii Pana Kleksa oraz „Amen Corner” autorstwa Agnieszki Osieckiej . W sierpniu tego samego roku wystąpił na festiwalu Pol’and’Rock . 22 listopada wydał swój drugi album studyjny zatytułowany „Youth”, który osiągnął 17-ste miejsce na oficjalnej liście sprzedaży w Polsce. W kolejnych latach pojawiła się jego nowa płyta Wiek i ostatnio Bal u Rafała.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz