Bartosz Bielenia

Bartosz Bielenia przyszedł na świat 15 maja 1992 roku w Białymstoku. Karierę aktorską rozpoczął w wieku zaledwie siedmiu lat, debiutując na scenie Teatru Dramatycznego Aleksandra Węgierki w Białymstoku w 1999 roku w roli tytułowej Małego Księcia w reżyserii Tomasza Hynka.

Bartosz Bielenia: wiek

Ile lat ma Bartosz Bielenia? W 2022 roku skończył 30 lat

Bartosz Bielenia: wzrost

Ile wzrostu ma Bartosz Bielenia? 174 cm wzrostu

Bartosz Bielenia: waga

Ile waży Bartosz Bielenia? brak informacji

Bartosz Bielenia: media społecznościowe

Instagram: instagram.com/bartosz_bielenia/

Bartosz Bielenia: biografia, kariera

Wychowany w wierze katolickiej, marzył o zostaniu księdzem. Jego debiutem aktorskim był spektakl Mały Książę na deskach Teatru Dramatycznego w Białymstoku, w którym zagrał tytułową postać w wieku siedmiu lat. Następnie, w Młodzieżowym Domu Kultury, występował w Teatrze Szóstka i Teatrze Klaps razem z Adamem Woronowiczem, Katarzyną Herman i Rafałem Rutkowskim.

Po ukończeniu VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku, zdecydował się na zdawanie do szkoły teatralnej, po wygranych konkursach recytatorskich. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, którą ukończył w 2016 roku.

Już w trakcie studiów zaczął odgrywać swoje pierwsze role teatralne. Grał m.in. w spektaklach: Mauzer Heinera Müllera (2012) w reżyserii Theodorosa Therzopoulosa, Idiota Fiodora Dostojewskiego (2013) w roli Hipolita w krakowskim Teatrze Bagatela, a także w spektaklach Starego Teatru w Krakowie: Królu Learze Williama Shakespeare’a (2014) w reżyserii Jana Klaty, Hamlecie Szekspira (2015) w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego, Płatonowie Antoniego Czechowa (2015) w reżyserii Konstantina Bogomołowa, Podopiecznych Elfriede Jelinek (2016) w reżyserii Pawła Miśkiewicza, Kopciuszku Joëla Pommerata (2017) w reżyserii Anny Smolar, Weselu Stanisława Wyspiańskiego (2017) w reżyserii Jana Klaty oraz Wszystko zmyślone Anny Karasińskiej (2017).

W filmie zadebiutował w 2013 roku, pojawiając się w jednym z odcinków serialu Głęboka woda. Wystąpił również w komediodramacie muzycznym Maćka Bochniaka – Disco Polo (2015) w roli demonicznego kamerdynera, członka zespołu „Funny Gamer”, dreszczowcu Wojciecha Kasperskiego – Na granicy (2016) jako postać Janka oraz w dramacie Wojciecha Smarzowskiego – Kler (2018) w roli lizusa.

Bartosz Bielenia zyskał uznanie jako aktor dzięki swojej niezapomnianej roli w filmie „Boże Ciało” z 2019 roku. Za tę rolę został nagrodzony Paszportem „Polityki” w kategorii Film. Jednak jego talent został zauważony już wcześniej, gdy dołączył do zespołu Nowego Teatru w Warszawie w styczniu 2018 roku. W teatrze zagrał w sztuce „Uczta Platona” w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego.

Poza swoją karierą, Bartosz Bielenia ma również interesujące życie prywatne. Jego ciotka, Bernadeta Bielenia, jest aktorką i reżyserką związaną z Białostockim Teatrem Lalek oraz wykładowczynią Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie i Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku. Jego siostrą przyrodnią jest także aktorka Magdalena Koleśnik. Bartosz Bielenia jest w związku z Sonją Orlewicz.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz