Kasia Moś

Kasia Moś to polska artystka, która urodziła się 3 marca 1987 roku w Rudzie Śląskiej. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła już w 2002 roku, a od tego czasu wydała trzy albumy studyjne: Inspination w 2015 roku, Moniuszko 200 w 2021 roku oraz Karin Stanek w 2022 roku. Kasia Moś jest nie tylko piosenkarką, ale także kompozytorką i autorką tekstów piosenek, a ponadto aktywistką społeczną. W 2017 roku reprezentowała Polskę w finale 62. Konkursu Piosenki Eurowizji, gdzie zaśpiewała utwór „Flashlight”. Moś jest ceniona zarówno za swoje wokalne umiejętności, jak i za zaangażowanie w działalność charytatywną.

Kasia Moś: wiek

Ile lat ma Kasia Moś? W 2022 roku skończyła 35 lat.

Kasia Moś: wzrost

Ile ma wzrostu Kasia Moś? brak informacji

Kasia Moś: waga

Ile waży Kasia Moś? brak informacji

Kasia Moś: media społecznościowe

Instagram: instagram.com/kasiamos_official/

Facebook: facebook.com/kasiamospl/

Kasia Moś: biografia, kariera

Kasia Moś urodziła się jako córka Joanny i Marka Mosiów. Jej ojciec jest znanym dyrygentem Orkiestry Aukso, natomiast matka gra na altówce. Ma starszego o dwa lata brata Mateusza, który jest skrzypkiem i gra również w Orkiestrze Aukso.

Moś w młodości uczęszczała do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Bytomiu, gdzie uczyła się gry na fortepianie i wiolonczeli. Od najmłodszych lat interesowała się również grą na skrzypcach. W wieku 14 lat rozpoczęła naukę śpiewu u Elżbiety Chlebek.

Na początku swojej kariery muzycznej Kasia Moś współpracowała z różnymi zespołami, w tym Stetsons, Big Band Lotharsi oraz The Fire. Ten ostatni zespół składał się z wykładowców i studentów Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie Moś również studiowała w klasie wokalu na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Kasia Moś to polska artystka, która zaczynała swoją karierę muzyczną w 2002 roku, nagrywając swoje pierwsze demo. To właśnie dzięki niemu zwróciła uwagę Roberta Jansona, znanego producenta muzycznego. Cztery lata później, w 2006 roku, wzięła udział w finale krajowych eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem „I Wanna Know”, który napisał dla niej Janson. Utwór zajął 10. miejsce.

Kasia Moś ma na swoim koncie także wiele innych muzycznych projektów. W latach 2008-2009 zagrała postać Judasza w spektaklu Pasja wg św. Marka, który reżyserował Paweł Mykietyn. Artystka wyjechała też do Las Vegas, gdzie w jednym z lokalnych klubów karaoke poznała tancerkę z zespołu Mata Gosa. Po powrocie do Polski nagrała kilka piosenek demo i ponownie wyjechała do Stanów Zjednoczonych, by wziąć udział w przesłuchaniach do girlsbandu The Pussycat Dolls organizowanych przez Robin Antin. Kasia Moś miała także okazję występować z wieloma znanymi artystami, takimi jak Kelly Osbourne, Mýa, Carmen Electra czy Eva Longoria. Podczas półrocznego kontraktu, który podpisała, miała szansę zaśpiewać nawet na charytatywnej aukcji wspieranej przez fundację Longorii.

Cztery lata później, w 2006 roku, wzięła udział w programie „Piosenka dla Europy”, gdzie zajęła 10. miejsce dzięki utworowi „I Wanna Know”, napisanemu przez Roberta Jansona. Program był krajowymi eliminacjami do 51. Konkursu Piosenki Eurowizji.

W 2008 i 2009 roku Kasia Moś wystąpiła w Pasji wg św. Marka w reżyserii Pawła Mykietyna, grając rolę Judasza na scenie Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu. Pojawiła się również w trzeciej edycji programu „Must Be the Music. Tylko muzyka” emitowanym przez stację Polsat, gdzie zajęła trzecie miejsce w finale.

W 2012 roku, po powrocie do Polski, wystąpiła w musicalu „Król Lear” w roli Kordelii. Musical został wystawiony w ramach festiwalu Sacrum Profanum na scenie Teatru Łaźnia Nowa. Rok później, w 2013, Kasia Moś nagrała piosenkę „Uwierz” wraz z zespołem Tax Free, która powstała z myślą o akcji przeciwko bezmyślnemu kupowaniu psów.

W 2014 roku wokalistka zaczęła pojawiać się w kampaniach reklamowych Towarzystwa Ubezpieczeń Link4. Rok później, w październiku 2015, wydała swój debiutancki album studyjny pt. „Inspination”. Płytę promowała singlem „Addiction”, dzięki któremu zakwalifikowała się do finału krajowych eliminacji do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji. W marcu 2016 roku wystąpiła w koncercie finałowym, gdzie zajęła szóste miejsce, zdobywając 3,39% głosów.

Kasia Moś udzieliła również wywiadu dla magazynu „Playboy” i wzięła udział w rozbieranej sesji zdjęciowej dla październikowego wydania tego czasopisma.

W 2017 roku Kasia Moś wystartowała w krajowych eliminacjach do 62. Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem „Flashlight”. 18 lutego w finale selekcji zwyciężyła, zdobywając 19 punktów (10 pktów od jurorów i 9 pktów od telewidzów), co dało jej prawo reprezentowania Polski na Eurowizji organizowanej w Kijowie. Kasia Moś odbyła minitransę promocyjną po Europie, dając koncerty m.in. w Rydze, Londynie, Tel Awiwie, Amsterdamie i Madrycie. 9 maja wystąpiła w pierwszym półfinale Eurowizji i z dziewiątego miejsca awansowała do finału, który odbył się 13 maja. Ostatecznie zajęła 22. miejsce, zdobywając 64 punkty, w tym 41 pkt od telewidzów (12. miejsce) i 23 pkt od jurorów (23. miejsce). Po Eurowizji zagrała koncert w warszawskim klubie „Progresja”, podczas którego zaprezentowała premierowe utwory, w tym piosenkę „Body”. W 2017 roku była także bohaterką programu TVN Misja pies oraz uczestniczyła w ósmej edycji programu rozrywkowego Polsatu Twoja twarz brzmi znajomo, gdzie za wygraną siódmego odcinka otrzymała czek w wysokości 10 tys. zł, które przekazała Straży dla Zwierząt w Polsce. 17 października zagrała jako support przed koncertem Imany w Tauron Arenie w Krakowie, a 9 grudnia zagrała koncert w NOSPR w Katowicach, gdzie zaprezentowała m.in. utwór „Wild Eyes”, który nagrała z duetem Norma John. W 2018 roku Kasia Moś wydała teledyski do utworów „Wild Eyes” i „Przecież”, który stworzyła z Arturem Andrusem i Kubą Badachem.

W latach 2018-2020 Kasia Moś uczestniczyła w trasie koncertowej pod nazwą „Koncert muzyki filmowej”. W maju 2021 artystka zakończyła swoją współpracę z Towarzystwem Ubezpieczeń Link4, w których była bohaterką ich spotów reklamowych. Natomiast 21 maja 2021 roku wydała album „Moniuszko 200” nagrany razem z Orkiestrą Aukso. W 2022 roku Kasia Moś pojawiła się jako gość muzyczny w programie TVP „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!” i wykonała piosenki „Flashlight” oraz „My Number One”. Ponadto, wydała album zatytułowany „Karin Stanek”, na którym umieściła swoje interpretacje piosenek Karin Stanek. Wystąpiła również w kampanii reklamowej wypożyczalni samochodów Car Net oraz w Wielkim koncercie piosenek świątecznych TVP, gdzie zaśpiewała piosenkę „Kto wie?” w tercencie z Eweliną Lisowską i Roksaną Węgiel. Rok zakończyła koncertem „Sylwester marzeń z Dwójką” w Zakopanem.

Wokalistka była w związku z Maciejem Malinowskim od 2015 roku i z tego związku wynikała zaręczyna, która została ogłoszona publicznie. Jednakże, na początku 2023 roku w wywiadzie dla programu Dzień Dobry TVN, artystka ogłosiła rozstanie z Malinowskim.

Dodatkowo, jest znana z bycia weganką i angażuje się w działania prozwierzęce. Aktywnie wspiera adopcję zwierząt ze schronisk oraz działa na rzecz ochrony środowiska. W 2017 roku została ambasadorką akcji społecznej „Zerwijmy łańcuchy!”.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz