Artur Boruc

Artur Boruc urodził się 20 lutego 1980 roku w Siedlcach, jest piłkarzem, reprezentantem Polski występującym na pozycji bramkarza w Legii Warszawa . Grając przez pięć lat w Celtic FC, stał się jednym z najlepszych bramkarzy ligi szkockiej, ale także jednym z najbardziej cenionych piłkarzy przez kibiców Celticu, którzy nadali mu przydomek „Król Artur”.

Artur Boruc: wiek

Ile lat ma Artur Boruc? W 2022 roku skończył 42 lata

Artur Boruc: wzrost

Ile wzrostu ma Artur Boruc? 193 cm wzrostu

Artur Boruc: waga

Ile waży Artur Boruc? 88kg

Artur Boruc: media społecznościowe

Instagram: instagram.com/arturboruc/

Facebook: facebook.com/BorucOfficial/

Artur Boruc: biografia, kariera

Artur Boruc przybył w 1999 roku z Pogoni Siedlce, zaczynał od rezerwy, następnie został wypożyczony do Ząbkovia Ząbki. W marcu 2002 roku rozegrał swoje pierwsze oficjalne spotkanie z Legią. Stopniowo staje się pierwszym wyborem trenera.

W czerwcu 2004 Boruc strzelił jedynego gola w swojej karierze, wykorzystując rzut karny, podczas gdy Warszawa prowadziła z dużą przewagą, finałowe zwycięstwo zakończyło się wynikiem 6:0 nad Widzewem Łódź.

Artur Boruc zadebiutował w polskiej selekcji 28 kwietnia 2004 roku przeciwko Irlandii. Startującym bramkarzem Polski został w 2005 roku kosztem Jerzego Dudka i pozostał nim do 2009 roku. Startujący bramkarz w Celticu został następnie powołany przez polskiego trenera do udziału w Mistrzostwach Świata 2006. Rywalizując z Tomaszem Kuszczakiem rozegrał wszystkie mecze turnieju.

Następnie wystartował na Euro 2008 z reprezentacją Polski. 24 sierpnia 2008 został zawieszony przez swoją federację wraz z kolegami z drużyny Dariuszem Dudką i Radosławem Majewskim za opuszczenie pokoju hotelowego po towarzyskiej porażce z Ukrainą. Po kilku błędach w meczu z Irlandią Północną został odesłany do Glasgow przez Leo Beenhakkera. Jednak po porażce Polski w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata 2010 stracił miejsce startowe.

Od czasu gry w Celtiku niektórzy fani nazywają Boruca „kosmonautą” za swoje akcje obronne. Ze względu na swoją katolicką wiarę nazywany jest także „Świętym Bramkarzem”. W 2007 roku został przez włoską gazetę La Gazzetta dello Sport wybrany trzecim najlepszym bramkarzem świata.

Artur Boruc był żonaty ze swoją pierwszą żoną Katarzyną w latach 2001-2009. Z nią ma syna, który urodził się 11 czerwca 2008 roku podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2008. Od 2010 roku był w związku z modelką Sarą Mannei, z którą ożenił się w 2014 roku. Ich córka urodziła się 3 sierpnia 2010 roku.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz