Anna Korcz

Anna Korcz urodziła się 30 lipca 1968 roku w Warszawie, jest polską aktorką. Anna Korcz ukończyła studia aktorskie w warszawskiej PWST w 1992 roku. Bezpośrednio po studiach dostała angaż w warszawskim teatrze.

Anna Korcz: wiek

Ile lat ma Anna Korcz? W 2022 roku skończyła 54 lata.

Anna Korcz: wzrost

Ile ma wzrostu Anna Korcz? 170cm

Anna Korcz: waga

Ile waży Anna Korcz? brak informacji

Anna Korcz: media społecznościowe

Instagram: instagram.com/anna.korcz.official/

Facebook: facebook.com/annakorczofficial/

Anna Korcz: biografia, kariera

W 1992 roku Anna Korcz ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie, gdzie zdobyła nagrodę Agencji Aktorskiej „Passa”. Na X Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych otrzymała również nagrodę główną za rolę matki w sztuce Pelikan Augusta Strindberga.

Na początku swojej kariery aktorskiej związała się z Teatrem Współczesnym w Warszawie, a następnie nawiązała współpracę z teatrami: 6. piętro, Kamienica oraz Mapa Wrażeń we współpracy z Imką.

W 1989 roku zadebiutowała na dużym ekranie, w epizodycznej roli córki jednego z bohaterów w filmie Stanisława Różewicza Nocny gość.

W 2002 roku otrzymała angaż do serialu „Na Wspólnej” emitowanego na antenie TVN, gdzie zagrała Izabelę Brzozowską, dzięki czemu zdobyła ogólnopolską rozpoznawalność.

Ponadto Anna Korcz była założycielką fundacji Stop Przemocy – o Godność Człowieka, a także jest właścicielką Ośrodka „Zacisze” w Pomiechówku nad Wkrą pod Warszawą. Pojawiła się również w reklamie „Climea Forte” oraz udzieliła głosu w radiowej reklamie „Skrzypovity”.

Urodziła się 30 lipca 1968 roku w Warszawie, pochodzi z rodziny o korzeniach włoskich, węgierskich i litewskich. Jej rodzice rozstali się, gdy miała rok, a wychowywała ją samotna matka razem z dziadkiem Tadeuszem, żołnierzem Armii Krajowej i dowódcą oddziału „Limba-Setka” w Gorcach.

Anna Korcz jest rozwiedziona. W 1989 roku wyszła za mąż za Roberta Korcza, z którym rozwiodła się w 2003 roku. Mają dwie córki, Annę i Katarzynę. Z drugiego małżeństwa, zawartego z Pawłem Pigoniem, ma syna Jana.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz