Dawid Kubacki

Dawid Kubacki, urodzony 12 marca 1990 roku w Nowym Targu w Małopolsce, to polski skoczek narciarski, mistrz świata na małej skoczni w Seefeld w 2019 roku. Jest członkiem kadry narodowej Polski i brał udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2014 i 2018 roku. Wygrał Turniej Czterech Skoczni 2019-20.

Dawid Kubacki: wiek

Ile lat ma Dawid Kubacki? W 2022 roku skończył 32 lata

Dawid Kubacki: wzrost

Ile wzrostu ma Dawid Kubacki? 180 cm wzrostu

Dawid Kubacki: waga

Ile waży Dawid Kubacki? 64kg

Dawid Kubacki: media społecznościowe

Instagram: instagram.com/dawid.kubacki.official/

Facebook: facebook.com/dawid.kubacki.official/

Dawid Kubacki: biografia, kariera

Aktywny na arenie międzynarodowej od 2006 roku, wystartował w Pucharze Świata 15 stycznia 2009 roku w Zakopanem, a pierwsze punkty zdobył w 2012 roku w Kuusamo zdobywając 22 miejsce, przed wejściem do pierwszej dziesiątki w Engelbergu na 9-tym miejscu. W 2013 roku zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata w Val di Fiemme z Maciejem Kotem, Piotrem Żyłą i Kamilem Stochem . W 2014 roku brał udział w Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, gdzie zajął miejsce 32. W grudniu 2016 roku wspiął się na swoje pierwsze podium w zawodach drużynowych, wygrywając w Klingenthal.

W 2017 roku był częścią pierwszego zespołu mistrzów świata Polski w Lahti. Zdobył swoje pierwsze indywidualne podium Pucharu Świata w Turnieju Czterech Skoczni 2017-18, zajmując trzecie miejsce w konkursie w Oberstdorfie. Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 zdobył brązowy medal w konkursie drużynowym z Kotem, Hulą i Stochem, zajął dziesiąte miejsce na dużej skoczni. Brązowy medal to także jego wynik na Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich w konkurencji drużynowej. Po drugim miejscu w Lillehammer jest na najlepszej drodze do swojej pierwszej klasyfikacji generalnej w pierwszej dziesiątce Pucharu Świata.

13 stycznia 2019 roku Dawid Kubacki, stając na czwartym podium w sezonie, odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata w Val di Fiemme we Włoszech, gdzie dokonał wyczynu kończącego serię Japończyka Ryōyū Kobayashiego. Na skoczni w Oberstdorfie dołożył do swojego dorobku dwa miejsca na podium, zanim zaskoczył rywali na małej skoczni  w pierwszym biegu do tytułu mistrza świata (przed Stochem) w śnieżnych warunkach. Zakończył sezon na piątym miejscu w Pucharze Świata. 6 stycznia 2020 roku wygrał prestiżowy Turniej Czterech Skoczni 2019–20, wygrywając w Bischofshofen.

Dawid Kubacki, polski skoczek narciarski, odniósł wiele sukcesów w sezonie narciarskim 2022/2023. Wygrał trzy konkursy Letniego Grand Prix, co zapewniło mu zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. 5 listopada wygrał inauguracyjny konkurs Pucharu Świata w Wiśle i dzień później ponownie zajął pierwsze miejsce na tej samej skoczni, dzięki czemu został liderem Pucharu Świata i założył żółty plastron. W dalszej części sezonu kontynuował swoją dobrą passę i regularnie stawał na podium konkursów, zwyciężając w Titisee-Neustadt, Engelbergu oraz Innsbrucku. Zajął drugie miejsce w 71. Turnieju Czterech Skoczni. Na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2023 zdobył brązowy medal na skoczni dużej. Niestety, 20 marca 2023 poinformował o zakończeniu sezonu z powodu poważnego stanu zdrowia swojej żony, Marty. Mimo to udało mu się zająć 4. miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz