Daria Zawiałow

Daria Zawiałow to niezwykle utalentowana artystka, która przyszła na świat 18 sierpnia 1992 roku. Słuchacze znają ją przede wszystkim jako wokalistkę, autorkę tekstów i kompozytorkę, ale w latach 2021-2022 Daria Zawiałow pełniła również funkcję dziennikarki muzycznej w Radiu 357. Jej twórczość charakteryzuje się niebanalnymi tekstami i unikalnym stylem muzycznym, który wzbudza wiele emocji i pozytywnych reakcji u słuchaczy. Jako artystka odniosła już wiele sukcesów, m.in. zdobyła nagrodę Fryderyka w 2020 roku za najlepszą płytę alternatywną za album „Helsinki”.

Daria Zawiałow: wiek

Ile lat ma Daria Zawiałow? W 2022 roku skończyła 30 lat.

Daria Zawiałow: wzrost

Ile ma wzrostu Daria Zawiałow? brak informacji

Daria Zawiałow: waga

Ile waży Daria Zawiałow? brak informacji

Daria Zawiałow: media społecznościowe

Instagram: instagram.com/zavialovd/

Facebook: facebook.com/dariazawialow/

Daria Zawiałow: biografia, kariera

Daria Zawiałow, znana polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już jako dziecko. W wieku zaledwie 8 lat wystąpiła w popularnym programie telewizyjnym Od przedszkola do Opola, gdzie zaimponowała publiczności swoim wykonaniem piosenki „Rzeka” Wolnej Grupy Bukowina. Od tego momentu zaczęła brać udział w różnego rodzaju konkursach i festiwalach, zyskując coraz większe uznanie w środowisku młodych artystów.

Jako nastolatka, Daria rozpoczęła naukę w liceum o profilu muzycznym w Warszawie, gdzie rozwijała swoje talenty wokalne i kompozytorskie. Jednocześnie, żeby zarobić na utrzymanie, śpiewała w zespole na weselach. W 2007 roku zdobyła nagrodę Tukan Junior za pierwsze miejsce w konkursie Dziecięcego Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki podczas 28. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

W 2009 roku wzięła udział w programie Szansa na Sukces, w którym zaśpiewała piosenkę „Era retuszera” Katarzyny Nosowskiej, dzięki czemu zdobyła popularność i została zaproszona na koncert „Debiuty” podczas Festiwalu w Opolu. Po programie, Daria dowiedziała się o przesłuchaniach do chórków Maryli Rodowicz i odniosła tam sukces, śpiewając w zespole artystki przez dwa lata.

Daria Zawiałow jest absolwentką LXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Warszawie, a w 2021 roku podjęła pracę jako dziennikarka muzyczna w Radiu 357, gdzie pracowała do 2022 roku.

W kwietniu 2016 roku, Daria Zawiałow wystąpiła na Scenie na Piętrze podczas Festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu. Jej występ został bardzo dobrze przyjęty, a artystka okrzyknięta została „objawieniem festiwalu”. W czerwcu tego samego roku, Zawiałow wzięła udział w konkursie „Debiuty” na LIII Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu, gdzie wykonując piosenkę „Malinowy chruśniak”, zdobyła Nagrodę im. Anny Jantar oraz Nagrodę Polskiego Radia. 3 czerwca opublikowany został teledysk do festiwalowej piosenki, który w styczniu 2020 roku osiągnął ponad 5 milionów wyświetleń na serwisie YouTube.

W tym samym roku, artystka wydała drugi singel „Kundel bury”, którego teledysk osiągnął ponad 8 milionów wyświetleń na YouTube (stan na styczeń 2020). Piosenka utrzymywała się na liście przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia przez 27 tygodni. W styczniu 2017 roku, Daria Zawiałow po raz pierwszy wykonała na żywo swój debiutancki materiał podczas koncertu w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Całość koncertu została nadana na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, a w koncercie gościnnie wystąpili Piotr Rogucki, Gaba Kulka i Bela Komoszyńska.

3 marca 2017 roku, nakładem wytwórni płytowej Sony Music, Daria Zawiałow wydała swój debiutancki album studyjny pt. „A kysz!”, na którym umieściła 11 utworów. Album zadebiutował na 7. miejscu polskiej listy sprzedaży OLiS. Aby promować płytę, artystka odbyła trasę koncertową pod nazwą „A kysz! Tour”. W czerwcu 2017 roku, wystąpiła na dużej scenie Orange Warsaw Festival.

W październiku 2017 roku, Zawiałow wydała rozszerzoną wersję debiutanckiego albumu, zawierającą utwory nagrane z Piotrem Roguckim, Gabą Kulką i Belą Komoszyńską, a także singel „Na skróty”. Nawiązała również współpracę z managementem Kayax. Pod koniec listopada tego samego roku, artystka wydała cover utworu Wojciecha Młynarskiego „Jeszcze w zielone gramy”, który został nagrany na potrzeby ścieżki dźwiękowej do filmu Kingi Dębskiej „Plan B”.

W kwietniu 2020, Daria Zawiałow zaśpiewała w utworze „Bubbletea” rapera Quebonafide. W maju tego samego roku, podczas pandemii COVID-19, wzięła udział w akcji #hot16challenge2 wraz z Michałem Kush, aby wesprzeć zbiórkę funduszy na rzecz personelu medycznego. W 2020 roku dołączyła do Męskiego Grania Orkiestry 2020 wraz z Królem i Igo, by stworzyć singel promujący trasę Męskiego Grania.

Od stycznia 2021 do stycznia 2022 Daria Zawiałow prowadziła autorską audycję muzyczną pt. Pewex, nadawaną na antenie Radia 357. W styczniu 2021 wydała singel „Kaonashi”, który był zapowiedzią jej trzeciego albumu studyjnego. Singel zajął 4. miejsce na liście AirPlay – Top i otrzymał status złotej płyty. W kwietniu tego samego roku wydała kolejny singel „Za krótki sen”, nagrany z Dawidem Podsiadło. Utwór zajął 7. miejsce na liście AirPlay – Top i zdobył status podwójnej platynowej płyty.

11 czerwca 2021 roku miała miejsce premiera albumu pt. „Wojny i noce”, poprzedzona wydaniem tytułowego singla. W tym samym roku, Daria Zawiałow dołączyła do supergrupy Męskie Granie Orkiestra 2021 wraz z Dawidem Podsiadło i Vito Bambino, aby nagrać singel „I Ciebie też, bardzo”, promujący trasę Męskiego Grania 2021.

W listopadzie 2021 roku Daria Zawiałow otrzymała Europejską Nagrodę Muzyczną MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy.

Dnia 21 maja 2016 roku Daria Zawiałow wzięła ślub z znanym z występów w zespole Cała Góra Barwinków gitarzystą Tomaszem Kaczmarkiem, którego poznała podczas udziału w programie X Factor. Po ślubie para przyjęła nazwisko męża, jednak artystka nadal kontynuuje swoją karierę muzyczną pod swoim panieńskim nazwiskiem. Niestety, w czerwcu 2022 roku piosenkarka potwierdziła, że zakończyła swój związek małżeński. Jednakże, niedawno ogłosiła, że ma nowego partnera – Piotra „Rubensa” Rubika, wokalistę i gitarzystę z jej zespołu.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz