Monika Brodka

Monika Maria Brodka urodziła się 7 lutego 1988 roku, to polska piosenkarka, która zasłynęła jako zwyciężczyni trzeciego sezonu polskiego wydania Idol w 2004 roku. Od tego czasu wydała 3 albumy, w tym album Granda z 2010 roku, który spotkał się z uznaniem krytyki w kraju i za granicą. Brodka była kilkakrotnie nominowana do Fryderyka, a jej single „Ten”, „Dziewczyna mojego chłopaka”, „Miałeś być” i „Znam Cię Na Pamięć” weszły na szczyty oficjalnych list przebojów w Polsce.

Monika Brodka: wiek

Ile lat ma Monika Brodka? W 2022 roku skończyła 34 lata.

Monika Brodka: wzrost

Ile ma wzrostu Monika Brodka? 157cm

Monika Brodka: waga

Ile waży Monika Brodka? 45kg

Monika Brodka: media społecznościowe

Instagram: instagram.com/missbrodka/

Facebook: facebook.com/brodka.fc/

Monika Brodka: biografia, kariera

Monika Brodka po wygraniu w 2004 roku edycji Idola Monika Brodka wydała swoją pierwszą studyjną płytę zatytułowaną Album, która po kilku miesiącach pokryła się złotem. W listopadzie 2006 wydała swój drugi album, Moje piosenki, który również pokrył się złotem.

Po czteroletniej przerwie, we wrześniu 2010 roku ukazał się trzeci studyjny album Brodki „Granda”. Album pokazał dużą zmianę kierunku muzycznego i został opisany w The Guardian jako „czerpiący z muzyki electro, rocka i roots, ale pozostający zdecydowanie popowy w jego podejściu i wykonaniu, płyta ma witalność i awanturnictwo, które zawstydza większość polskich alt-rockowych zespołów. Granda uzyskała podwójną platynę w Polsce w listopadzie 2011 r.

3 marca 2021 roku Brodka wydała teledysk do swojego singla „Game Change”. Piąty album studyjny Brodki, Brut, ukazał się 28 maja 2021 roku. W edycji 2021 Berlin Music Video Awards, Brodka była nominowana do nagrody dla najlepszego reżysera artystycznego za swój teledysk „Game Change”. Teledysk „Horyzont” Piernikowskiego, w którym występuje Brodka, znalazł się również w oficjalnej selekcji Berlin Music Video Awards w kategorii Najlepsze Efekty Wizualne.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz