Katarzyna Gniewkowska

Katarzyna Gniewkowska to uznana polska aktorka, urodzona 25 października 1962 roku w Katowicach. Jej rodzicami są aktorzy Jerzy Gniewkowski oraz Krystyna Kępka. Po ukończeniu studiów na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie w 1985 roku, Katarzyna zadebiutowała na scenie, już w trakcie studiów w 1984 roku. W latach 1984-1987 występowała w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie, a następnie przez kolejne 26 lat związana była z krakowskim Starym Teatrem (1987-2013). Od 2013 do 2015 roku grała w Teatrze Narodowym w Warszawie, z którym wciąż współpracuje. Katarzyna Gniewkowska zagrała wiele znaczących ról teatralnych i filmowych, zdobywając uznanie krytyków i publiczności. Jej talent aktorski i wyjątkowy styl wciąż przyciągają uwagę widzów.

Katarzyna Gniewkowska: wiek

Ile lat ma Katarzyna Gniewkowska? w 2022 roku skończyła 60 lat

Katarzyna Gniewkowska: wzrost

Ile ma wzrostu Katarzyna Gniewkowska? 170cm

Katarzyna Gniewkowska: waga

Ile waży Katarzyna Gniewkowska? brak informacji

Katarzyna Gniewkowska: media społecznościowe

Instagram: instagram.com/katarzynagniewkowska_official/

Facebook: facebook.com/katarzynagniewkowska.official/

Katarzyna Gniewkowska: biografia, kariera

Swoją karierę teatralną rozpoczęła jeszcze jako studentka, debiutując w 1984 roku w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. W latach 1984–1987 była aktorką tego teatru, a następnie w latach 1987–2013 związała się z krakowskim Starym Teatrem. Od 2013 roku współpracuje z Teatrem Narodowym w Warszawie, gdzie przez dwa lata występowała na jego deskach.

Katarzyna Gniewkowska to także znana z ról filmowych aktorka. W swoim dorobku ma wiele ważnych i cenionych produkcji. Wśród nich znajdują się takie filmy jak „Komediantka”, gdzie w 1986 roku zagrała postać Heli Halder, czy „Nienasycenie”, gdzie w 2003 roku wcieliła się w postać księżnej Iriny Wsiewołodowny. Na swoim koncie ma również wiele udanych ról telewizyjnych, takich jak Justyna Grodzka w „Na Wspólnej” czy Maria Konarska w „Czasie honoru”. W sumie w ciągu swojej kariery aktorskiej zagrała w ponad 40 filmach i serialach.

Katarzyna Gniewkowska jest doceniana przez krytyków i publiczność za swoje umiejętności aktorskie oraz zaangażowanie w swoją pracę. Jej talenty aktorskie i wszechstronność sprawiają, że jest jedną z najbardziej cenionych aktorek w Polsce.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz