Anna Maria Jopek

Anna Maria Jopek to polska wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka i producentka muzyczna. Urodziła się 14 grudnia 1970 roku w Warszawie i obecnie ma 52 lata. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w latach 90., a od tego czasu zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia za swoją muzykę, w tym nagrodę Fryderyka oraz nagrodę św. Brata Alberta. Jopek jest znana z różnorodnego repertuaru muzycznego, w którym łączy elementy jazzu, folku i muzyki pop.

Anna Maria Jopek: wiek

Ile lat ma Anna Maria Jopek? w 2022 roku skończyła 52 lata

Anna Maria Jopek: wzrost

Ile ma wzrostu Anna Maria Jopek? brak informacji

Anna Maria Jopek: waga

Ile waży Anna Maria Jopek? brak informacji

Anna Maria Jopek: media społecznościowe

Instagram: instagram.com/annamariajopekofficial/

Facebook: facebook.com/amjopek/

Anna Maria Jopek: biografia, kariera

Anna Maria Jopek jest znaną polską wokalistką i pianistką. Urodziła się 14 grudnia 1970 roku w Warszawie. Ukończyła Akademię Muzyczną w Warszawie, a także studiowała jazz na wydziale Manhattan School of Music w Nowym Jorku. Ponadto była stypendystką warszawskiego Towarzystwa im. Fryderyka Chopina i Columbia University.

Jej kariera muzyczna rozpoczęła się w 1995 roku, kiedy to jako wokalistka zdobyła nagrodę od Michela Legranda podczas festiwalu Słowiański Bazar na Białorusi. Dwa lata później reprezentowała Polskę na 42. Konkursie Piosenki Eurowizji w Dublinie z piosenką „Ale jestem”, zajmując 11. miejsce w finale. W tym samym roku wydała swoją debiutancką płytę studyjną o tym samym tytule, która zdobyła status złotej płyty.

Od 2000 roku Anna Maria Jopek nagrywa i koncertuje również poza granicami Polski. Wydała wiele albumów za granicą, takich jak „Barefoot” (2002), „Secret” (2005), „ID” (2007), „Haiku” (2011) i „Ulotne” (2018). W 2002 roku nagrała album „Upojenie” z Patem Methenym, który zdobył status platynowej płyty. Występowała z wieloma znanymi muzykami, takimi jak Bobby McFerrin, Branford Marsalis, Nigel Kennedy i Gonzalo Rubalcaba.

Anna Maria Jopek eksperymentuje z różnymi formami scenicznymi i brała udział w wielu projektach teatralnych, w tym w spektaklu „Czas Kobiety” w Teatrze Starym w Lublinie oraz w przedstawieniu „Return to the Voice” z międzynarodową grupą Teatr Pieśń Kozła. W 2015 roku została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za swoją pracę artystyczną i twórczą oraz za popularyzowanie polskiej muzyki na świecie.

Jolanta Jopek to córka znanego tenora Stanisława Jopka oraz Marii Stankiewicz, którzy oboje byli członkami Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Jolanta, znana również jako Jola, wzięła ślub z Marcinem Kydryńskim, synem Haliny Kunickiej i Lucjana Kydryńskiego, dnia 31 stycznia 1998 roku. Para ma dwóch synów: Franciszka, który przyszedł na świat 12 maja 1998 roku oraz Stanisława, który urodził się w grudniu 2000 roku.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz