Katarzyna Cichopek

Katarzyna Cichopek urodziła się 7 października 1982 roku w Warszawie, to polska aktorka.
Polskiej publiczności najbardziej znana jest jako Kinga Zduńska, występująca w serialu M jak miłość, który ogląda blisko 10 milionów widzów. Jest zwyciężczynią popularnego programu telewizyjnego Taniec z Gwiazdami . Wystąpiła jako prowadząca w cyklu programu „Jak oni śpiewają?”.

Katarzyna Cichopek: wiek

Ile lat ma Katarzyna Cichopek? w 2022 roku skończyła 40 lat.

Katarzyna Cichopek: wzrost

Ile ma wzrostu Katarzyna Cichopek? 158cm

Katarzyna Cichopek: waga

Ile waży Katarzyna Cichopek? 54kg

Katarzyna Cichopek: media społecznościowe

Instagram: instagram.com/katarzynacichopek/

Facebook: facebook.com/profile.php?id=100044610061545

Katarzyna Cichopek: biografia, kariera

Katarzyna Cichopek miała sportowe aspiracje już od dzieciństwa i przez trzy lata uczęszczała do szkoły sportowej związanej z gimnastyką artystyczną. Niestety, kontuzja kręgosłupa zmusiła ją do przerwania nauki. Już jako dziecko zaczęła interesować się teatrem i dołączyła do kółka teatralnego Haliny i Jana Machulskich, gdzie zdobyła uprawnienia instruktora teatralnego. Po ukończeniu LXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Warszawie podjęła studia związane z psychologią stosunków międzykulturowych na Wydziale Psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

W 1997 roku zadebiutowała jako aktorka telewizyjna rolą Elżutki w serialu „Boża podszewka”, a następnie zdobyła ogólnopolską popularność dzięki roli Kingi Zduńskiej w serialu „M jak miłość”, w którym gra już od 2000 roku. Poza aktorstwem, Katarzyna Cichopek ma również na swoim koncie inne osiągnięcia artystyczne, takie jak występ w teledysku do utworu zespołu Ex-Dance „Gdy Tobie kłamałem” czy nagranie piosenki „Imię deszczu” z Marcinem Mroczkiem na potrzeby składanki „Ona i on – duety miłosne”. Poprowadziła również Międzynarodowy Festiwal Kultury i Piosenki Romów w Ciechocinku.

W 2005 roku wzięła udział w drugiej edycji programu rozrywkowego TVN „Taniec z gwiazdami”, w którym w parze z Marcinem Hakielem wygrała finał. Razem z Hakielem wzięli udział w ogólnopolskiej trasie objazdowej „Taniec z gwiazdami w Twoim mieście” oraz wygrali program „Finał Finałów Tańca z gwiazdami”. Na fali popularności postanowili założyć wspólnie pierwszą placówkę szkoły tańca „Hakiel – Akademia Tańca” w Warszawie, nagrać serię płyt DVD z kursem tańca pt. „Taniec krok po kroku” i wydać książkę pt. „Szkoła tańca”. Ich taneczne umiejętności zaprowadziły ich aż do finału 1. Konkursu Tańca Eurowizji w Londynie, gdzie reprezentowali Polskę i zajęli czwarte miejsce.

W 2006 roku Katarzyna Cichopek została uznana za „najpiękniejszą Polkę” w plebiscycie Viva! Najpiękniejsi 2005. W 2007 roku rozpoczęła pracę jako prezenterka telewizyjna dla stacji Polsat, prowadząc pięć edycji popularnego programu rozrywkowego Jak oni śpiewają oraz pierwszą edycję Just the Two of Us. Ponadto, Cichopek prowadziła kilka edycji festiwalu TOPtrendy oraz noworoczne koncerty Sylwestrowa Moc Przebojów.

W 2008 roku Katarzyna Cichopek wzięła udział w programie telewizyjnym Fort Boyard, nadawanym przez stację TVP2. W latach 2009-2010 grała jedną z głównych ról serialu Tancerze jako Klaudia. W 2010 roku miała zagrać główną rolę kobiecą, Hankę, w filmie Kochaj i tańcz, jednak angaż ten ostatecznie trafił do Izabelli Miko.

Katarzyna Cichopek zadebiutowała na scenie teatru w 2010 roku, grając rolę Donny Anny w spektaklu Testament cnotliwego rozpustnika na scenie Teatru Kamienica w Warszawie. W tym samym roku wydała swoją pierwszą książkę dla mam, Sexy Mama. Bo jesteś kobietą, a następnie kolejne poradniki: Sexy Mama. Jedz, chudnij i ciesz się sobą! oraz Z maluchem przy stole.

W 2013 roku Katarzyna Cichopek wystąpiła w teledysku do piosenki „Wszystkiego na raz” wraz z Libera i Natalią Szroeder. Zagrała także w filmie SkarLans w roli Dziuni oraz odebrała nagrodę Kryształowe Serce wraz z Marcinem Mroczkiem za „najpiękniejszą młodą parę” z okazji 1000. odcinka serialu M jak miłość.

W 2015 roku Katarzyna Cichopek rozpoczęła pracę jako współprowadząca programu Twój Puls dla stacji TV Puls, a w 2016 roku zagrała rolę Beaty w jednym z odcinków serialu Policjantki i policjanci nadawanego przez stację TV4. W latach 2016-2017 prowadziła program 8TV Nowa ja! dla stacji 8TV.

W 2019 roku Katarzyna Cichopek zasiadła w jury teleturnieju Czar par razem z Marcinem Hakielem. W 2020 roku współprowadziła ceremonię wręczenia Telekamer 2020 oraz została jedną z prowadzących program Pytanie na śniadanie na antenie TVP2. W 2023 roku Cichopek była jurorką drugiej edycji talent show You Can Dance.

W 2005 roku, Katarzyna Cichopek pojawiła się na dziesiątym miejscu w rankingu najpopularniejszych Polek oraz na trzecim miejscu w kategorii najpopularniejszych polskich aktorek według Google Zeitgeist, zestawienia najczęściej wyszukiwanych haseł w polskim Internecie . Rok później, została uwzględniona w raporcie agencji TNS OBOP na zlecenie dziennika „Fakt”, który wymienił ją w gronie największych gwiazd polskiego show-biznesu .

W 2008 roku, Katarzyna Cichopek zyskała pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych prezenterów programów rozrywkowych według TNS OBOP, a także znalazła się na liście najseksowniejszych Polek według agencji Pentor na zlecenie „Wprost”.

W kolejnym roku, aktorka stała się jedną z najczęściej pojawiających się postaci na okładkach czasopism kobiecych, a także zajęła drugie miejsce w kategorii telewizja w rankingu na największą liczbę artykułów prasowych poświęconych osobom publicznym. Publikacje prasowe poświęcone jej osobie w okresie od lipca do września 2009 osiągnęły ekwiwalent reklamowy na poziomie 13,6 mln złotych, jak wynika z zestawienia firmy Press-Service Monitoring Mediów.

Wśród „100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu” według magazynu „Forbes”, Katarzyna Cichopek zajęła 75. miejsce w 2008 roku, a jej wizerunek został wyceniony na 303 tys. złotych. Dwa lata później, znalazła się na 22. miejscu, a jej wizerunek został wyceniony na 521,5 tys. złotych. W trakcie swojej kariery, Katarzyna Cichopek pojawiła się również w kampaniach reklamowych różnych produktów, takich jak perfumy Creation Lamis (2005), suplement diety Bio-C.L.A. Duo (2011) oraz szkła okularowe Eyezen (2017).

Katarzyna Cichopek związała swoje życie z tancerzem Marcinem Hakielem w dniu 20 września 2008 roku. Ich małżeństwo odbyło się w uroczystym nabożeństwie w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Para ta poznała się podczas drugiej edycji programu Taniec z gwiazdami, gdzie Katarzyna była jedną z uczestniczek. W 2011 zostali uznani za jedną z najbardziej rozpoznawalnych par polskiego show-biznesu, zajmując trzecie miejsce w rankingu sporządzonym przez ARC Rynek i Opinię Celebrity Monitor.

Ich rodzina powiększyła się o syna Adama, który przyszedł na świat w 2009 roku, oraz córkę Helenę, urodzoną w 2013 roku. Córka Katarzyny i Marcina, Helena, odziedziczyła talenty swoich rodziców i w czerwcu 2021 roku zadebiutowała na scenie Teatru Muzycznego Roma.

Niestety, po długiej wspólnej drodze, 11 marca 2022 roku para ogłosiła rozstanie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ostatecznie, 25 sierpnia tego samego roku, Katarzyna i Marcin zakończyli swoje małżeństwo rozwodem.

Nie trzeba było długo czekać na kolejne plotki dotyczące prywatnego życia Katarzyny. 7 października 2022 roku potwierdziła swoje związku z dziennikarzem Maciejem Kurzajewskim.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz