Mark Forster

Mark Ćwiertnia urodził się 11 stycznia 1983 roku, zawodowo znany jako Mark Forster, to niemiecko-polski piosenkarz, autor tekstów i osobowość telewizyjna.

Mark Forster: wiek

Ile lat ma Mark Forster? W 2023 roku skończył 40 lat

Mark Forster: wzrost

Ile wzrostu ma Mark Forster? 188 cm wzrostu

Mark Forster: waga

Ile waży Mark Forster? 84kg

Mark Forster: media społecznościowe

Instagram: instagram.com/markforsterofficial/

Facebook: facebook.com/markforsterofficial/

Mark Forster: biografia, kariera

Mark Forster ma mieszane pochodzenie niemieckie i polskie. Jego ojciec urodził się w Dortmundzie, a matka, Agnieszka Ćwiertnia, w Warszawie. Matka nazywała go Marek, a w początkach kariery muzycznej używał imienia Marek Ćwiertnia. Dorastał w Winnweiler, Kaiserslautern, Niemcy. Później przeniósł się do Berlina, gdzie rozwinął karierę jako piosenkarz, autor tekstów, pianista i kompozytor jingli dla telewizji, w tym dla serialu Kromer – Die Internationale Show. W latach 2007-2010 towarzyszył aktorowi i komikowi Kurtowi Krömerowi jako pomocnik pianisty.

Matka Marka Forstera pochodzi z Warszawy, a on sam dorastał w Winnweiler w Niemczech. Później przeniósł się do Berlina, gdzie pracował jako pianista, wokalista i autor tekstów, pisząc muzykę i dżingle dla telewizji.

W 2010 roku podpisał kontrakt z wytwórnią Four Music. W 2012 roku występował jako support podczas trasy koncertowej Laitha Al-Deena. 18 maja 2012 wydał swój pierwszy singel „Auf dem Weg”, a 1 czerwca tego samego roku – debiutancki album studyjny „Karton”. Album został nagrany z producentem Ralfem Christianem Mayerem i koproducentem Sebastianem Böhnischem w Niemczech, Francji i Hiszpanii.

W 2013 roku pojawił się gościnnie na singlu „Einer dieser Steine” rappera Sido, a jego singel „Au revoir”, pierwszy singel z drugiego albumu „Bauch und Kopf”, uzyskał status diamentowej płyty w Niemczech za sprzedaż ponad miliona egzemplarzy. Jest to dotychczas najlepiej sprzedająca się niemieckojęzyczna piosenka rapowa.

W 2015 roku Forster występował jako członek jury w trzeciej edycji programu The Voice Kids. 21 sierpnia tego samego roku wydał swój trzeci singel „Bauch und Kopf”, z którym tydzień później zajął pierwsze miejsce podczas Bundesvision Song Contest. Pod koniec 2015 roku stworzył razem z Felixem Jaehnem projekt Eff, w ramach którego został wydany singel „Stimme”, który dotarł do pierwszego miejsca na listach przebojów w Niemczech.

W 2016 roku wydał „Wir sind groß”, pierwszy singel zwiastujący swój trzeci album studyjny, zatytułowany „TAPE”. W tym samym roku został jurorem w programie The Voice of Germany, zastępując Andreasa Bourani. W grudniu 2017 roku podczas koncertu bożonarodzeniowego „Sing mein Song – Das Weihnachtskonzert” po raz pierwszy zaśpiewał publicznie w języku polskim, wykonując kolędę „Lulajże Jezuniu”.

W 2018 roku Forster wydał czwarty album pt. „Liebe”, z pierwszym singlem „Einmal”. Kilka razy występował jako gospodarz w programie „Sing meinen Song”. Podczas rozdania nagród Echo w 2018 roku otrzymał nagrodę dla najlepszego artysty pop w Niemczech.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz