Piotr Rubik urodził się 3 września 1968 roku w Warszawie. Jest polskim kompozytorem, dyrygentem i wiolonczelistą. Jest także producentem telewizyjnym i gospodarzem wielu produkcji muzycznych. Jest autorem muzyki symfonicznej pop na orkiestrę, w tym muzyki sakralnej, muzyki filmowej i estradowej.
Piotr Rubik wiek
Ile lat ma Piotr Rubik? W 2022 roku skończył 54 lata
Piotr Rubik wzrost
Ile wzrostu ma Piotr Rubik? To wysoki facet o 180cm wzrostu
Piotr Rubik waga
Ile waży Piotr Rubik? Brak informacji.
Piotr Rubik media społecznościowe
Piotr Rubik: Instagram: @piotr_rubik
Piotr Rubik: facebook.com/PiotrRubikMusic/
Piotr Rubik biografia
Piotr Andrzej Rubik pobierał lekcje gry na wiolonczeli od 7 roku życia, po czym kontynuował naukę w Wyższym Konserwatorium Muzycznym w Warszawie, Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina. Następnie brał udział w Jeunesses Musicales Internationales jako pierwsze skrzypce oraz uczęszczał na kursy kompozycji muzyki filmowej u Ennio Morricone w Sienie.
Jest producentem płyt m.in. Tytusa Wojnowicza, Małgorzaty Walewskiej, Katarzyny Skrzyneckiej, Michała Bajora, Georgina Tarasiuk, Edyty Górniak „Dotyk”.
Skomponował muzykę do piosenki „Dove Vai” z Quo Vadis, filmu Jerzego Kawalerowicza .
Jest autorem kilku utworów muzycznych do filmów telewizyjnych lub ramówek do programów telewizyjnych. Jego kompozycje promują programy na różne tematy np. gry wideo.
Od 2008 roku jest żonaty z modelką Agatą Paskudzką, z którą ma dwie córki: Helenę i Alicję.
Niektórzy krytycy muzyczni w Polsce sugerowali, że twórczość Rubika jest amatorska i banalna, zwłaszcza po ukończeniu kantaty „Zakochani w Krakowie”, skomponowanej na okoliczność 750 lecia miasta Kraków. Stanisław Krawczyński, rektor Akademii Muzycznej w Krakowie, nazwał „skandalem”, że jego Akademia została pominięta na rzecz Rubika na otwarcie obchodów 750-lecia. W tym samym czasie inna kompozytorka Krystyna Moszumańska-Nazar nazwała go „amatorem”, a krakowski filmowiec Artur Więcek retorycznie pytał, dlaczego jego (podatnika) pieniądze mają być wydawane na „pseudreligijną” pracę Rubika na festiwal.