Bolt pozytywnie podsumował dotychczasową realizację Standardów Bezpieczeństwa w Przewozach Osób Taksówką

Bolt podchodzi do tematu bezpieczeństwa i jakości przejazdów bardzo poważnie. Dlatego w marcu br. jako pierwsza firma w branży, opublikował oficjalne zobowiązanie zebrane w Standardach Bezpieczeństwa w przewozach osób taksówką. Realizacja działań zawartych w dokumencie, została przedstawiona na Komitecie Monitorującym, który odbył się 9 grudnia br. z udziałem przedstawicieli Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Fundacji Feminoteka. Podczas spotkania omówiono i podsumowano przełomowe na tle sektora zmiany wdrożone przez firmę Bolt.

W czasie spotkania ocenie zostały poddane zmiany wdrożone w ciągu ostatnich miesięcy, które wyróżniają platformę Bolt na tle całego sektora przewozów, a których celem jest poprawa jakości i bezpieczeństwa w przewozach osób taksówką. Zespół Bolt przedstawił zmiany dotyczące wymogów dla kierowców, flot i samochodów oraz funkcjonującej na platformie Bolt wyrywkowej weryfikacji kierowców w czasie rzeczywistym oraz pozostałe rozwiązania ujęte w ramach inwestycji 10 mln zł w działania na rzecz podnoszenia bezpieczeństwa w przejazdach.

Szczegółowe punkty spotkania dotyczyły:

  • zaostrzonej weryfikacji aut na platformie Bolt – weryfikacja czy auta na platformie mają obowiązkowe oznakowanie samochodów,
  • zaostrzonej weryfikacji kierowców na platformie Bolt – weryfikacja identyfikatorów kierowców taxi i badań psychologicznych i medycznych,
  • Punktów Obsługi Kierowców, które Bolt otwiera w całej Polsce, gdzie kierowcy muszą osobiście dostarczyć powyższe dokumenty do weryfikacji,
  • wyrywkowa weryfikacja kierowców w czasie rzeczywistym – kierowcy podczas logowania muszą zrobić sobie selfie. Zdjęcie jest następnie porównywane ze zdjęciem w systemie, tak by potwierdzić, że osoba, która wykonuje przejazd jest tą, za którą się podaje.

„Bezpieczeństwo osób korzystających z aplikacji Bolt jest dla nas priorytetem. Podjęliśmy szereg działań, które mają to bezpieczeństwo poprawić. Bardzo nas cieszy, że pozytywne rezultaty naszych działań mogliśmy przedstawić członkom Komitetu Monitorującego. Zasadność tych działań potwierdza fakt, że branża zaczyna wprowadzać podobne rozwiązania, wzorowane na naszych szkoleniach dla kierowców. W Bolt nie poprzestajemy jednak w działaniu, systematycznie realizujemy naszą deklarację inwestycji 10 mln zł w bezpieczeństwo” – mówi Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce.

Regularne spotkania Komitetu Monitorującego są elementem, ogłoszonych już w marcu, Standardów Bezpieczeństwa w Przewozach Osób Taksówką. Podczas poprzedniego spotkania omówione zostały m.in. wyniki dotychczasowej współpracy z fundacją Feminoteka, wprowadzone w maju br. obowiązkowe szkolenia dla kierowców czy też rozwiązanie technologiczne pozwalające na weryfikację kierowców w czasie rzeczywistym.

Bolt to europejska super-aplikacja, której misją jest uczynienie mobilności miejskiej bardziej przystępną, bezpieczną i zrównoważoną.

Bolt ma 100 milionów klientek i klientów w 45 krajach w Europie i Afryce. Celem firmy jest przyspieszenie rezygnacji z prywatnych aut na rzecz współdzielonej mobilności, oferując lepsze rozwiązania dla różnych potrzeb, w tym przewozy, car-sharing i wypożyczalnię hulajnóg oraz dostawę jedzenia i artykułów spożywczych.

Więcej informacji: www.bolt.eu

Źródło informacji: Bolt

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Author: Blogiant

Dodaj komentarz