Pasjanse o których mniej się mówi

Pasjanse o których mogłeś nie słyszeć – Wasp Online

Pasjanse, to jedyna gra karciana, która ma ponad sto odmian. Gra karciana, która została dodana do komputerów PC, aby pomóc użytkownikom nauczyć się obsługi myszki, stała się najpopularniejszą grą w Internecie. Prawie każdy, kto miał komputer, grał w pasjanse online, bo to jedna z pierwszych gier na komputery. To ponadto wyzwanie jeżeli chodzi o analityczne myślenie w prowadzeniu gry.

Co trzeba wiedzieć o zasadach gry w różnego rodzaju pasjanse

W wiele gier Solitaire można grać na obszarach mniejszych niż stół do gry w karty. Inne wymagają większego obszaru do gry, a w te najczęściej się gra na podłodze. Alternatywnie, aby grać z dużymi układami na stole, dostępne są miniaturowe karty. Są to zazwyczaj o połowę mniejsze od standardowych kart do gry. Istnieje, od lat znana bardziej wygodna metoda i sposób gry w pasjanse, są to różne aplikacje mobilne, wersje na komputery PC, a także popularne strony internetowe, gdzie można brać udział rozgrywkach. Jedną z takich stron jest witryna Pasjanse Online kolekcjonująca różne pasjanse w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Co jest potrzebne do gry w pasjanse

Praktycznie we wszystkie Pasjanse gramy co najmniej jednym standardowym pakietem 52 kart. Taki standardowy pasjans wykorzystuje jeden pakiet 52 kart.

Co jest celem gry w pasjanse

Pierwszym celem jest uwolnienie i zagranie na pozycji określonych kart, aby zbudować każdy fundament, po kolei i w kolorze, od asa do króla. Ostatecznym celem jest zbudowanie całej paczki na fundamentach, a jeśli to się uda, gra w pasjansa jest wygrana.

Ustawienia kolejności kart

Kolejność kart w grach Solitaire to: K (wysoka), Q, J, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, A (niska).

Typy stosów w pasjansach

W grach Pasjanse występują cztery różne rodzaje stosów:

  1. Stosy na stole (tableau): Siedem stosów, które tworzą główny stół.
  2. Fundamenty: Cztery stosy, na których należy zbudować cały kolor lub sekwencję. W większości gier Solitaire cztery asy są dolną kartą lub podstawą stosu. Podstawowymi stosami są kiery, karo, piki i trefle.
  3. Stos zapasów (lub „ręka”): Jeśli cała talia nie jest ułożona na stole na początku gry, pozostałe karty tworzą stos, z którego zgodnie z zasadami wprowadzane są do gry dodatkowe karty.
  4. Stos „Odpadów”: Karty ze stosu, które nie mają miejsca na stole lub na podstawach, układa się odkryte na stosie odpadów.
Pasjanse online typu Wasp. Naprawdę warto!

Aby uformować pasjanse, należy utworzyć siedem stosów. Zaczynając od lewej do prawej, umieść pierwszą kartę odkrytą, aby utworzyć pierwszy stos, a następnie rozłóż jedną kartę zakrytą na kolejnych sześciu stosach. Zaczynając od lewej do prawej, umieść jedną odkrytą kartę na drugim stosie i rozdaj jedną zakrytą na stosach od trzeciego do siódmego. Zaczynając od lewej do prawej, umieść jedną odkrytą kartę na trzecim stosie i rozdaj jedną zakrytą na stosach od czwartego do siódmego. Kontynuuj ten wzór, aż stos siódmy będzie miał jedną kartę odkrytą na wierzchu stosu sześciu kart odwróconych w dół.

Pozostałe karty tworzą stos (lub „talię w dłoni”) i są umieszczane nad układanką pasjansa. Na początku gry, fundamenty i stos odpadów nie mają żadnych kart.

Sztuka rozgrywki w pasjanse

Początkową tablicę można zmienić poprzez „budowanie” – przenoszenie kart pomiędzy odkrytymi kartami na stole. Niektóre karty z tabeli mogą być zagrane jednocześnie, podczas gdy inne nie mogą być zagrane, dopóki niektóre karty blokujące nie zostaną usunięte. Na przykład, z siedmiu odwróconych kart na stole, jeśli jedna to dziewiątka, a druga to dziesiątka, możesz przenieść dziewiątkę na wierzch dziesiątki, aby rozpocząć budowanie tego stosu po kolei. Ponieważ przesunąłeś dziewiątkę z jednego z siedmiu stosów, odblokowałeś teraz zakrytą kartę; ta karta może zostać odwrócona i od teraz jest w grze.

Gdy przenosisz karty na stole i rozpoczynasz sekwencje budowania, jeśli odkryjesz asa, należy go umieścić na jednym ze stosów bazowych. Fundamenty budowane są według koloru i kolejno od asa do króla.

Kontynuuj przenoszenie kolejno kart na stole. Jeśli nie możesz przenieść więcej odkrytych kart, możesz wykorzystać stos zapasów, odwracając pierwszą kartę. Tę kartę można zagrać w stosy lub na stole. Jeśli nie możesz zagrać karty na stosie stołu lub stosu fundamentów, przenieś kartę na stos odpadów i odwróć kolejną kartę ze stosu.

Jeśli wakat na stole powstaje przez usunięcie kart w innym miejscu, to ma to duże znaczenie w manipulowaniu układem. Jeśli utworzono pole, można je wypełnić tylko królem. Wypełnienie pola królem może potencjalnie odblokować jedną z zakrytych kart z innego stosu na stole.

Kontynuuj przenoszenie kart na stole i wprowadzaj do gry karty ze stosu podstawowego, aż wszystkie karty zostaną ułożone w kolejności kolorów na stosach podstawowych, aby wygrać!

Czy znasz pasjanse rodzaju Wasp?

Pasjanse mają wiele odmian, a jedną z nich jest Wasp Solitaire, która pozostaje ulubieńcem fanów. Ma łatwą do zrozumienia rozgrywkę i wymaga dużo cierpliwości i strategii. Wasp Solitaire przemawia głównie do miłośników blackjacka, ponieważ ich motywy są ze sobą ściśle powiązane. Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak grać w pasjanse online typu Wasp Solitaire, jego zasadach i wskazówkach, jak wygrać.

Pasjanse Wasp Solitaire: zasady

Zanim wymienimy zasady gry w pasjansa Wasp Solitaire, ważne jest, abyśmy najpierw dowiedzieli się więcej o tej grze. Wasp Solitaire został zainspirowany karcianką Scorpion Solitaire. Jeśli grałeś w to drugie, bardzo łatwo nauczysz się gry w pasjanse rodzaju Wasp Solitaire. Dla tych, którzy być może nigdy nie grali w Scorpion Solitaire, przedstawiamy oto krótki przewodnik.

Scorpion Solitaire wymaga talii 52 kart z wyłączeniem jokerów. Celem tej gry jest ułożenie wszystkich kart w tabeli w czterech kolumnach. W każdej kolumnie powinny znajdować się karty ułożone od króla do asa, a wszystkie karty powinny być w tym samym kolorze. Dlatego będziesz mieć kiery od króla do asa, karo od króla do asa i tak dalej, aż wszystkie kolory zostaną ułożone.

Jak grać w Wasp [VIDEO]

Ważne jest, abyś wiedział, jak grać w Scorpion Solitaire, ponieważ jest to podstawa gry w pasjanse Wasp Solitaire. Gra w Scorpion Solitaire wymaga rozłożenia 49 kart na stole, a pozostałych 3 jako stosu. Nie ma tu pali fundamentowych.

Aby ustawić grę, musisz mieć trzy zakryte karty i cztery odkryte karty w pierwszych czterech kolumnach, w pozostałych trzech kolumnach powinieneś mieć siedem odkrytych kart.

Karty można przenosić w dowolnych kolumnach, pod warunkiem, że są niższej rangi. W grze Scorpion Solitaire do rozpoczęcia gry można użyć dowolnej karty. Dlatego otwiera to wiele ruchów. Gdy skończą ci się ruchy, możesz zagrać wszystkie pozostałe karty ze stosu. Każdą z trzech kart należy rozłożyć w pierwszych trzech kolumnach, niezależnie od tego, która karta jest na górze. Gra jest wygrana, gdy gracz zastosuje się do zalecanej kolejności w czterech kolumnach.

Gra w pasjanse rodzaju Wasp

Po zorientowaniu się, jak grać w pasjanse online typu Scorpion Solitaire, Wasp Solitaire będzie dziecinnie proste. Wszystkie zasady Scorpion Solitaire mają zastosowanie do Wasp Solitaire, tylko że istnieje dodatkowa zasada; kiedy powstaje luka, gracze mają swobodę umieszczania tam dowolnej sekwencji kart.

Gra rozpoczyna się od 49 kart ułożonych na siedmiu kolumnach. W pierwszych czterech umieść trzy zakryte karty i cztery odkryte. W pozostałych trzech rozdaj 7 odkrytych kart. Można przenosić tylko odkryte karty. Odkrywaj zakrytą kartę tylko wtedy, gdy została odkryta. Pozostałe trzy karty, które tworzą stos, można zagrać tylko wtedy, gdy graczowi skończą się ruchy. Należy je rozdać pierwszym trzem kolumnom.

Pasjanse Wasp mają powiązania z BlackJackiem

Jeśli jesteś fanem Blackjacka, być może słyszałeś, jak ludzie mówią, że jest podobny do Wasp Solitaire. Chociaż są to różne gry karciane, Wasp Solitaire jest wolniejszą grą karcianą niż Blackjack. Mimo to, ta dwójka ma wiele podobieństw.

Jak być może już wiesz, podczas gry w blackjacka krupier kontroluje grę, wydając karty. Z drugiej strony gracz kontroluje postępy w rozdaniu kart. Wszystkie te działania przyczyniają się do wygranej lub przegranej gracza.

W Wasp Solitaire nie ma krupiera. Jednak cała kontrola należy do gracza. Jesteś odpowiedzialny za swoje posunięcia , a odpowiednimi ruchami możesz wygrać mecz. Jeśli jednak wykonasz niewłaściwe ruchy, przegrasz i będziesz musiał zaczynać od nowa.

Podobnie jak w Blackjacku, musisz wykonywać mądre ruchy. Strategia jest kluczowa. Wasp Solitaire to świetna alternatywa dla blackjacka, zwłaszcza jeśli szukasz gry, która nie jest tak intensywna.

Gdzie mogę zagrać w pasjanse online „Wasp Solitaire”

Masz trzy opcje, jeśli rozważasz grę w Wasp Solitaire. Pierwszym z nich jest ustawienie kart zgodnie z powyższymi wskazówkami. Konfiguracja pasjansa Wasp Solitaire jest łatwa, pod warunkiem, że masz miejsce na rozłożenie kart.

Jeśli jednak nie masz kart, możesz zagrać w pasjanse online. Istnieje wiele stron internetowych, które umożliwiają grę w Wasp Solitaire. Przeglądając różne witryny, upewnij się, że szukasz takiej z lepszą grafiką i zaawansowanymi funkcjami, dzięki czemu możesz cieszyć się bardziej interesującą rozgrywką.

Pasjanse online – zagraj w Wasp Solitaire

Drugą opcje oferuje nasz blog BLOGIANT. Poniżej osadziliśmy grę od jednego z dystrybutorów, którzy projektują pasjanse online na komputery o telefony w najróżniejszych odmianach. My polecamy poniższą grę:

Ostatnią opcją jest pobranie aplikacji, która oferuje Wasp Solitaire jako grę. Aplikacje mobilne bardzo ułatwiły życie. Nie musisz ustawiać kart, jeśli chcesz grać w swoje ulubione pasjanse. Wyszukaj aplikację, pobierz ją i zacznij grać w pasjanse online w podróży lub w domu.

To samo dotyczy stron internetowych, aby w pełni wykorzystać Wasp Solitaire na telefonie, upewnij się, że dokładnie zbadałeś, które aplikacje są najlepsze. Możesz także upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, pobierając aplikację z pakietem pasjansów. Takie aplikacje zawierają prawie wszystkie odmiany pasjansa.

Końcowe przemyślenia

Wszyscy uwielbiają wciągającą gry karciane, w szczególności pasjanse i najróżniejszych odmianach. Przykładem takiej gry jest omawiany wyżej Wasp Solitaire. Jest to tak ciekawa odmiana pasjansa, w której granie nigdy się nie znudzi. Z góry ostrzegamy, że pasjanse online typu Wasp Solitaire mogą okazać się bardzo uzależniające. W przeciwieństwie do innych, jest to dość trudne do opanowania. Przez większość czasu będziesz wykonywać ruchy na krawędzi swojej determinacji.

Jest to idealna gra karciana do grania w nudę, w podróży lub podczas przerw w pracy, gdy chcesz zrelaksować umysł. Jeśli wolisz grać prawdziwymi kartami, konfiguracja jest łatwa. Ponadto, jeśli lubisz grać w nią na swoim telefonie, możesz pobrać aplikację i doświadczyć tego samego dreszczyku emocji.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz