Zadbaj o warunki do efektywnego odpoczynku i ładuj życiowe baterie do pełna

Dom to miejsce, w którym szukamy wytchnienia po całym dniu wypełnionym różnymi zadaniami. Gdy jednak udaje nam się wygospodarować kilka chwil dla siebie, nierzadko okazuje się, że odpoczynek nie przynosi nam oczekiwanego ukojenia. Przyczyną braku właściwej regeneracji naszego organizmu może być niska jakość powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy.

Stres, liczne obowiązki zawodowe i prywatne – nasz organizm musi być utrzymywany w stałej gotowości, by sprostać wyzwaniom, z którymi przychodzi nam się mierzyć każdego dnia. Pomaga mu w tym codzienna regeneracja. Gdy zabraknie odpoczynku, czujemy się zmęczeni, pojawiają się problemy z koncentracją, jesteśmy mniej wydajni i rozdrażnieni. Brak odpoczynku odbija się także na naszym ciele – odczuwamy bóle głowy, pleców, zmęczenie oczu, przesadnie napinają się różne partie mięśni, spada nasza odporność i stajemy się bardziej podatni na infekcje.

Niska jakość powietrza we wnętrzach

Warto zauważyć, że czas wolny niekoniecznie musi oznaczać, że nasz organizm regeneruje się we właściwy sposób. Trudno o efektywny odpoczynek, gdy powietrze, którym oddychamy jest niskiej jakości. Tymczasem w pomieszczeniach, w których przebywamy coraz trudniej o warunki sprzyjające pełnej regeneracji organizmu. Kurz, pyłki roślin, alergeny, aerozole będące nośnikiem wirusów i bakterii… Już od dłuższego czasu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) alarmuje, że powietrze w naszej sypialni czy salonie może być nawet kilka razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz.

Zdrowe warunki do odpoczynku

Każdy potrzebuje przestrzeni, w której będzie mógł się odprężyć i do pełna naładować życiowe baterie. Dobrą jakość powietrza w pomieszczeniach, a co się z tym wiąże sprzyjające warunki do odpoczynku możemy sobie zapewnić już na etapie wykańczania czy remontu wnętrz. Wystarczy, że zastosujemy odpowiednią masę szpachlową i farbę do malowania ścian. Wykorzystując unikalną technologię Baumit Ionit, możemy poprawić regulację wilgotności powietrza w pomieszczeniach i zredukować do 90% pyłków, 50% drobnego kurzu i do 60% aerozoli.

Fot. Baumit

Naturalne jony w akcji

Farba Baumit Ionit aktywnie wytwarza jony oczyszcząjące powietrze, zapewniając we wnętrzach ich wysokie stężenie, z jakim naturalnie mamy do czynienia tylko w przyrodzie
Fot. Baumit

Oczyszczacz i regulator wilgotności powietrza w postaci funkcjonalnej powłoki ściennej nie generuje hałasu jak zazwyczaj urządzenia elektryczne, nie wymaga podłączenia do prądu, a przy tym pracuje nieprzerwanie przez 24 godziny na dobę, dlatego odprężenie i zdolność koncentracji przychodzą naturalnie. Co ważne, działanie farby IonitColor jest niezmienne w czasie – skuteczność jonizacji jest zawsze taka sama.

Warto również wspomnieć, że farba Baumit IonitColor występuje w specjalnie wyselekcjonowanej palecie 66 stonowanych kolorów, które sprzyjają koncentracji i wyciszeniu. Dodatkowo pozwalają odpocząć naszym oczom, co oznacza, że na kilku różnych poziomach dba ona o dobre samopoczucie, w tym efektywny odpoczynek mieszkańców.

Nic nie zastąpi nam spacerów na świeżym powietrzu, w bezpośredniej bliskości przyrody, jednak wybierając odpowiednie materiały do wykończenia ścian możemy w mieszkaniu stworzyć podobny klimat i każdego dnia, bez wychodzenia z domu, skutecznie regenerować swój organizm.


www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

www.instagram.com/baumit.polska


Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 25 krajach Europy. Od 1994 roku firma jest obecna także w Polsce. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. Od początku siedzibą spółki jest Wrocław. Działalność podstawową przedsiębiorstwa realizują trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, w Łowiczu oraz w Bełchatowie.

Author: Blogiant

Dodaj komentarz